Foto

Pohřební vůz vezoucí tělo zesnulého smetl jiné auto

K nehodě byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby

9. listopadu 2022 10:29 , aktualizace 10:34

Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři
     Včera v deset hodin dopoledne došlo na křižovatce ulic Sokolovská a Klášterní v Teplé na Sokolovsku k poněkud neobvyklé dopravní nehodě. Střet totiž dle všeho zavinil řidič pohřebního vozu, zrovna převážející tělo zesnulého. Náraz pohřebního vozu Mercedes vůz Škoda odhodil na chodník a dál na stěnu budovy. Bylo velkým štěstím, že se v tu chvíli na chodníku nepohyboval žádný chodec.
     K nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby, který přistál na nedalekém fotbalovém hřišti. Starší řidič Škody byl po ošetření na místě s poraněním hlavy a páteře letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni.
     Řidič pohřebního vozu ani jeho spolujezdec zranění neutrpěli.
     "Čtyřicetiletý řidič osobního vozidla značky Mercedes se zřejmě plně nevěnoval dopravní situaci a nedal přednost projíždějícímu vozidlu značky Škoda, které řídil padesátiletý muž. Ve vozidle Mercedes cestoval s řidičem také osmadvacetiletý spolujezdec," popsal tiskový mluvčí policie průběh nehody s tím, že policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami a nehodou se stále zabývají.
Foto KP a PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.