Foto Video

Oběť opakovaně bodal nožem do hrudníku

První letošní pokus o vraždu - pachatel je na svobodě

3. ledna 2020 14:35 , aktualizace 17:18

Napadení Vazba Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

AKTUALIZUJEME:
     Po více jak dvouhodinovém jednání soud u muže zadrženého po pokusu o vraždu sice shledal vazební důvody, ale soud nakonec po domluvě se státní zástupkyní vazbu nahradil jinými zákonnými prostředky. Jednak písemným slibem obviněného, dohledem probačního úředníka, dále zákazem požívání alkoholu a také zákazem přiblížení se k poškozenému. V případě porušení pak obviněnému hrozí, že ve vazbě skutečně skončí.
     Policisté tak museli obviněného propustit a na soud si muž počká na svobodě.


     K prvnímu letošnímu pokusu o vraždu došlo pouhých šest hodin po začátku roku. Ve středu 1. ledna okolo půl sedmé ráno přijali policisté oznámení o tom, že na ubytovně v Hrádku u Rokycan došlo k pobodání muže.
     Na místo ihned vyjely policejní hlídky, které krátce po činu zadržely podezřelého muže, kterého následně umístily do policejní cely. Zraněného muže si do péče převzali záchranáři a nezbytném ošetření na místě ho transportovali do nemocnice.
     O tomto útoku jsme informovali v článku Silvestr očima záchranných složek a případ jsme samozřejmě dále sledovali. Ukázalo se totiž, že je daleko vážnější, než se původně zdálo.
     Útok byl doslova likvidační, jednalo se o opakované bodání do spodní části hrudníku, čepel zasáhla důležité orgány a muž byl v nemocnici ve velmi vážném stavu umístěn na jednotku intenzivní péče, kde se stále ještě nachází.

     Tyto naše nové informace nám dnes potvrdila tisková mluvčí policie, která také uvedla:
     "Podle policií zatím zjištěných skutečností došlo mezi dvěma muži, kteří společně oslavovali příchod nového roku, nejprve k hádce a poté k fyzické potyčce. Ta následně vygradovala tím, že starší z mužů opakovaně bodl nožem o dva roky mladšího muže do oblasti hrudníku.
     Na základě všech zjištěných skutečností zahájil včerejšího dne vrchní komisař trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání trestného činu vraždy ve stádiu pokusu. 
     Zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby." 
     My jsme dnes hovořili i se starostkou Hrádku Mgr. Marcelou Sobotkovou, která nám sdělila, že s ubytovnami dosud žádné problémy nebyly a že jí tento případ velmi nemile překvapil.
     O vzetí obviněného do vazby právě v tuto chvíli rozhoduje okresní soud v Rokycanech.


 
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…