Aktuálně

Policejní stíhání nebezpečného řidiče

Další pachatel se právě rozhodl ujet policejním hlídkám za každou cenu

sobota 13. ledna 19:58 , aktualizace 21:13

Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes v podvečer došlo k dalšímu případu, kdy se pachatel rozhodl ujet policejním hlídkám za každou cenu a šílenou jízdou tak riskoval život a zdraví nejen svoje, ale i ostatních účastníků silničního provozu.
     K dnešnímu případu došlo v Sušici, kde policisté viděli projet osobní auto Škoda Octavia, které řídil muž, o kterém policisté věděli, že má vysloven zákaz řízení vozidel. Policisté tedy za vozidlem vyjeli a za pomoci zvukového a světelného výstražného znamení dávali řidiči příkaz k zastavení. Muž však výzvy nedbal a naopak ještě více sešlápl plynový pedál.
     Začalo stíhání pachatele, kdy muž ujížděl vysokou rychlostí městem a ohrožoval kohokoli, kdo právě byl na silnici.
     Honička pokračovala Sušicí až do okamžiku, kdy pachatel naboural v ulici U Kapličky do plotu a následně s vozidlem zapadl. Policisté byli nuceni proti muži narozenému v roce 1982 použít donucovací prostředky a omezit ho na osobní svobodě.
     Policisté v současné době prověřují důvody mužova jednání. Již se ví, že test na alkohol byl negativní, ale zda v sobě měl drogy ukáže až rozbor krve. Zadržený muž se momentálně nachází v policejní cele.
     Vozidlo Škoda Octavia museli následně vyprostit hasiči.

Foto: Ilustrační obdobný případ

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.