Foto Video

Mladík vstoupil přímo do jízdní dráhy offroadu

Bohužel přibývá střetů vozidel s lidmi a velmi často je zaviní špatné chování chodců

26. listopadu 2021 16:49 , aktualizace 17:07

Doprava

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Jistě jste si všimli, že přibývá střetů vozidel s lidmi, velmi často zaviněných špatným chováním chodců. I proto včera v Plzni proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chování lidí na přechodech pro chodce a v jejich blízkosti.

     Příkladem výše uvedeného je nepochopitelné chování mladíka, který dnes odpoledne na přechodu pro chodce, kde právě svítila červená, vstoupil přímo do jízdní dráhy offroadu, jehož řidič jen stěží těžké vozidlo v mokru z padajícího a tajícího sněhu zastavil. Zmateného mladíka poté ještě málem srazilo další souběžně jedoucí auto.

     "Chodci mají velmi často a špatně zafixované pravidlo, že při přecházení vozovky mají absolutní přednost a to jak na přechodu pro chodce, tak mimo něj. Opakovaně ale upozorňujeme, že tomu tak není! Ani chodci nesmí ohrozit další účastníky silničního provozu," uvedla mluvčí policie s tím, že policisté během akce vyřešili na místě v příkazním řízení necelou desítku přestupců a mezi nejčastější přestupky patřila chůze v blízkosti přechodu a chůze na červenou.

     Policisté dnes uvedli, že obdobné dopravně bezpečností akce budou v Plzni i nadále pokračovat. 


 Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.