Foto

Policisté zadrželi dva pachatele, třetího dopadl služební pes Bond

Dva muži jeli kolem areálu firmy a všimli si podezřelého vozu

17. února 2021 10:31 , aktualizace 10:48

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

     Ve čtvrtek 11. února večer přijal operační důstojník oznámení od dvou mužů, že v areálu firmy na Úněšovsku je zřejmě zloděj. Osmačtyřicetiletý muž jel se svým kamarádem od Úněšova na Plzeň, když si u jednoho areálu všimli zaparkovaného osobního vozu. Muži zastavili poblíž a vystoupili z vozu. Na místě ucítili zápach nafty, a tak se domnívali, že se jedná o zloděje. Okamžitě se tedy obrátili na tísňovou linku Policie České republiky 158.

      Shodou okolností v tu chvíli poblíž areálu projížděla hlídka obvodního oddělení Úněšov, která tak byla na místě během několika minut a zadržela dva muže ve věku 52 a 44 let podezřelé z krádeže nafty. Policisté si také všimli, že od vozidla vedou nějaké stopy, což v nich vzbudilo podezření, že by mohlo být pachatelů více.
      Z tohoto důvodu na místo přivolali psovoda se služebním psem Bondem, aby ohledal místo činu. Bond po velmi krátké chvíli odvedl výbornou práci a avizoval pachatele nedaleko ve křoví. Podezřelá osoba na opakované výzvy k opuštění úkrytu nereagovala, a proto policista použil služebního psa. Čtyřnohého Bonda se pachatel už zalekl a úněšovským policistům se raději vzdal.

     Děj v areálu firmy nám podrobně popsala mluvčí policie: "Všichni tři muži se dle všeho vydali do areálu firmy okolo půl desáté večer a každý z nich měl k dispozici čtyři kanystry, do kterých chtěli načerpat pohonné hmoty ze zaparkovaných stavebních strojů.
     Muži nejprve vyhnuli spodní část oplocení a poté se vzniklým otvorem protáhli dovnitř. Hned za oplocením se třiadvacetiletý muž pokusil odčerpat naftu ze dvou stavebních strojů. To se mu ale nepodařilo, jelikož nádrže byly prázdné. U třetího stroje po odšroubování víčka se mu již naftu odčerpat podařilo. Postupně muži naplnili všech dvanáct kanystrů, které si s sebou donesli. Šest kanystrů stihli dát do vozidla, kterým přijeli, zbylých šest už do vozidla dát nestihli, protože je zadrželi přivolaní policisté."

     Vyšetřovatel kriminální policie již zahájil trestní stíhání tří mužů ve věku 52, 44 a 23 let a obvinil je ze zločinu krádež. Vzhledem k tomu, že krádež spáchali v době, kdy je na území České republiky usnesením vlády ČR vyhlášen nouzový stav, hrozí jim trest odnětí svobody až na osm let.

Velice spokojený Bond chvíli po zadržení dalšího pachatele. Foto: Policie ČR

Zpoza mříží rovnou do služeb policie

Se psem Bondem se život nemazlil, prošel si útulkem, ale dnes štěstím září a pracuje u policie

Zpoza mříží rovnou do služeb policie

Zpoza mříží rovnou do služeb policie

03. 09. 2018, 20:13, aktualizace 03. 09. 2018, 20:31

Se psem Bondem se osud nemazlil, ale dnes štěstím září a předvedl se i s policejním odstřelovačem


Bond z útulku dostal svého prvního zloděje - GRATULUJEME!

Bond z útulku dostal svého prvního zloděje - GRATULUJEME!

17. 01. 2019, 15:50, aktualizace 17. 01. 2019, 16:10

Bylo Vám toto kolo ukradeno? Přihlaste se a nezapomeňte pytlík piškotů pro Bonda!

Bond zadržel dalšího zloděje, tentokrát přímo při činu

Bond zadržel dalšího zloděje, tentokrát přímo při činu

28. 01. 2019, 14:02

Recidivista se zálibou v tabákových výrobcích se před policejním psem schovat nedokázalTUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost