Foto

Pomáhat a chránit

Jeden policista z hořícího domu vyváděl děti, druhý zatím hasil

20. dubna 2021 16:20 , aktualizace 16:57

Záchrana života

     V sobotu jsme informovali o požáru, ke kterému došlo v rodinném domě v Tachově v Husitské ulici v noci z pátku na sobotu kolem desáté hodiny, psali jsme zde. Jako první na místo dorazili policisté z Obvodního oddělení Tachov a v tu chvíli již ze zadní části domu vycházely plameny a kouř.
     "Policisté od oznamovatelky zjistili, že v prvním patře domu se nacházejí její tři děti. Kolegové se nerozpakovali a ještě před příjezdem hasičů jeden z nich vběhl do domu, kde v kouři nalezl a následně ven z domu vyvedl tři děti. Mezitím druhý policista s hasicím přístrojem, který vzal ze služebního vozidla, běžel k místu požáru a pokoušel se jej uhasit," popsala mluvčí policie.
     Záchranáři od policisty převzali tři děti ve věku 8 až 15 let a i s jejich maminkou je transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Všichni čtyři byli nadýcháni zplodinami hoření, ale byli při vědomí a podle informací přímo z místa byla v nejvážnějším stavu matka dětí.

     Policie ČR vyjadřuje uznání oběma kolegům, prap. Kamilu Tylkovi a nstržm. Stanislavu Vávrovi, za jejich profesionální práci, při které svým počínáním doslova naplnili heslo policie - Pomáhat a chránit


      
K podobném případu došlo nedávno i v Plzni a zveřejňovali jsme k němu i video přímo ze zásahu:

 

Požár v Kollárově ulici - aktualizované informace

Požár v Kollárově ulici - aktualizované informace

10. 03. 2021, 19:40, aktualizace 11. 03. 2021, 12:07

Výbuch, plameny a pak spousta dusivého kouře - obyvatele včetně dětí evakuovali prakticky poslepu


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.