Foto

Z auta ho vytahovali jako žížalu

Ke slovu nakonec přišel i teleskopický obušek a hmaty

úterý 5. února 18:18 , aktualizace 18:18

Alkohol

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera kolem páté hodiny odpoledne zastavili policisté z Města Touškova u obce Čeminy Volkswagen Golf, který táhl na laně Škodu Felicia.
     Kontrolou a následnou provedenou lustrací policisté zjistili, že oba řidiči mají vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a k tomu ještě ze sedmadvacetiletého řidiče Felicie, který má zákaz řízení až do 23.1.2021, velmi silně táhl alkohol. Policisté muže vyzvali k vystoupení z vozidla, jenže alkohol mladému řidiči dodal sílu a kuráž, s policisty nespolupracoval a opakovaně odmítal uposlechnout jejich výzvy. Ani poslední výzva, již s výstrahou, že budou použity donucovací prostředky, nebyla účinná a naopak, řidič přešel do vulgarit a velmi útočně začal policistům nadávat. 
      Policisté proto použili v souladu se zákonem proti řidiči donucovací prostředky, konkrétně hmaty a chvaty, teleskopický obušek a z auta ho nakonec jednoduše vytáhli jako žížalu. Noc pak muž strávil na protialkoholní záchytné stanici.
     Souběžně s tímto případem byl vyřešen i druhý, pětatřicetiletý řidič osobního automobilu Volkswagen Golf, který je stejně jako sedmadvacetiletý muž podezřelý z přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto: PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.