Foto Video

Požár byl vidět na kilometry daleko

Zásah hasičů bude trvat až do úterního rána

pondělí 27. září 17:47 , aktualizace 22:02

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Včera krátce před osmou hodinou večer přijali hasiči na tísňovou linku několik oznámení o rozsáhlém požáru balíků sena uskladněných v seníku v Loužku na Chebsku, který je vidět i z několikakilometrové vzdálenosti. Operační středisko hasičů proto vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo sedm jednotek hasičů.
     "První jednotka hasičů byla na místě za třináct minut od nahlášení, v tu dobu již oheň zasáhl celou plochu seníku, požárem se propadla střecha a část zdí. Navíc v zadní části objektu bylo požárem poškozené vedení elektrické energie," popsali hasiči a uvedli, že protože je seník samostatně stojící objekt, rozhodl velitel zásahu s ohledem na rozvoj požáru, zasažení celého objektu a již prakticky zničené stavby seníku, že balíky slámy nechá kontrolovaně vyhořet.
     Hasiči tak chránili okolí požáru, na místě zůstali celou noc a kontrolovali vyhoření balíků. Do ranních hodin vyhořela většina z uskladněných balíku sena a zbytek nechávají hasiči kontrolovaně dohořet. Na místě proto zůstávají minimálně do úterního rána.
     "V seníku bylo uskladněno podle majitele osm set balíků slámy. Příčiny a výše škody je v šetření," doplnili hasiči.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.