Foto Video

Požár v bývalém hotelu Škoda

Hasiči museli evakuovat tři patra ubytovny, někteří cizinci se evakuaci bránili

18. srpna 2020 17:16 , aktualizace 17:42

Hasiči Ubytovny

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes odpoledne kolem půl čtvrté došlo v Plzni na náměstí Českých bratří k požáru v bývalém hotelu Škoda, který dnes funguje jako ubytovna. K ubytovně vyjely profesionální jednotky jak z Plzně středu, tak i z Košutky, a také dobrovolní hasiči ze Skvrňan. Součinnost hasičům na místě samozřejmě také poskytovali policisté. 

     Na místě se ukázalo, že k požáru došlo v kuchyňce v osmém patře budovy a hasiči v krátké době požár lokalizovali a uhasili. Vzhledem k silnému zakouření prostor ale museli z osmého, devátého a desátého patra evakuovat asi deset osob. Podle informací z místa si minimálně v jednom případě museli pro evakuaci vyžádat asistenci přítomných policistů, protože někteří ubytovaní odmítali pokoje opustit. Kvůli většímu množství ubytovaných, kteří se do budovy v době zásahu vraceli museli také hasiči prostor před vchodem uzavřít páskami.
     Hasiči zakouřené prostory odvětrali pomocí ventilátoru a v současné době na místě pracuje vyšetřovatel, který zjišťuje přesnou příčinu požáru a výši škod. Ubytovaní se již do svých pokojů mohli vrátit.
     Celá událost se naštěstí obešla bez zranění osob.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.