Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Požár v Sedmihoří založil zřejmě neopatrný turista

Policisté pátrají po viníkovi včerejšího požáru v přírodním parku

Autor: Petr Novák středa 10. dubna 13:37 , aktualizace 14:17

Hasiči

     Včera odpoledne kolem páté hodiny vyjížděly čtyři jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů k požáru lesního porostu, ke kterému došlo v přírodním parku Sedmihoří.

     Přírodní park Sedmihoří se nachází na území stejnojmenné vrchoviny mezi městy Horšovský Týn a Bor. Jde o nádherné, převážně zalesněné území obklopené věncem jedenácti vrcholů, z nichž jsou nejvyšší Racovský vrch a Chlum. 

     V době příjezdu hasičů již hořel les v přibližné rozloze 300 m². Hasiči nasadili šest útočných proudů a oheň postupně zlikvidovali. Tím ale jejich práce ještě zdaleka neskončila, požářiště ještě museli celou noc hlídat a dohašovat skrytá ohniska hoření.

     Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání zřejmě nějakého neopatrného turisty při rozdělávání ohně. Na této fotografii je jasně vidět, jak se oheň šířil od provizorního ohniště. Podle mluvčího hasičů se škoda se vyšplhala na 150 tisíc korun.

     Případem se pochopitelně zabývají i policisté. "Mohu potvrdit, že se od včerejšího odpoledne zabýváme případem požáru lesního porostu na Domažlicku. Ve věci spolupracujeme s vyšetřovatelem Hasičského záchranného sboru a po pachateli patráme," uvedla nám mluvčí policie.

Foto HasičiD.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.