Foto Video

Požár vlaku v Plzni - stále aktualizujeme

Zásah u nádraží stále pokračuje, v tomto počasí je pro hasiče extrémně náročný

pondělí 27. června 13:18 , aktualizace 15:12

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes odpoledne těsně před jednou hodinou došlo v Plzni u Hlavního nádraží nedaleko rozdvojení trati do směrů na České Budějovice a na Prahu k požáru vlaku. Oheň zcela zničil jeden vagon a další poškodil.
     Na místě zasahují hasiči ze stanic Střed, Slovany, Košutka, dále samozřejmě hasiči Správy železnic a dobrovolní hasiči z Božkova.


     Podle mluvčího hasičů by se uvnitř neměl nikdo nacházet, ale zásah v tuto chvíli stále ještě probíhá. Hasiči zkratovali trakční vedení aby mohli bezpečně provést hasební zásah.

Aktualizace:

13,20  Jsme na místě a připravujeme aktualizaci. Požár je již uhašen a hasiči v tuto chvíli prohledávají vagony. Vzhledem k horkému počasí je zásah pro hasiče velmi náročný. Již dva hasiči jsou v péči záchranářů. "Záchranáři na místě události zasahovali u dvou hasičů, kteří byli vlivem požáru a vysokých teplot ovzduší pod extrémní fyzickou zátěží. Oba byli při vědomí, naši záchranáři je ošetřili a ponechali na místě. Zdravotní stav ani jednoho z nich nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení," uvedli nám záchranáři.

     Jedná se o odstavené vagóny často využívané bezdomovci, takže není vyloučeno zapálení z jejich strany buď z nedbalosti či úmyslné.

14,00  Hasiči stále ještě prohledávají vagony, zda se v nich někdo nenacházel

14,10  Podle mluvčí Správy železnic vlaky v tuto chvíli nemohou z nádraží vyjíždět ani tam přijíždět

15,00  Na místě již zůstává jen jednotka drážních hasičů a JSDH Plzeň - Božkov. V brzké době se předpokládá otevření trati z Plzně na České Budějovice.

Foto: HZS, KP


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.