Aktuálně Foto

Komplikovaný lesní požár u Plzně

Čtyři jednotky hasičů, šest cisteren a natažení více než půl kilometru hadic

12. srpna 2018 19:13 , aktualizace 20:48

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Právě v těchto chvílích bojují desítky hasičů s lesním požárem u Tlučné nedaleko Plzně. Ačkoliv nejde o veliký požár a hoří zhruba 30x60 metrů lesního porostu, jde o  zásah obzvláště složitý kvůli špatnému přístupu.
     Hoří uprostřed lesa, kam vedou pouze úzké cesty, bez možnosti jakéhokoli manévru techniky. Hasiči tak postupně rozestavili vozy, mezi nimi museli natáhnout neuvěřitelných více než půl kilometru hadic a řetězově vodu přečerpávat, aby ti útočící vpředu měli vody neustálý dostatek.
     Velitel zásahu nám na místě uvedl, že s ohněm bojují čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, je zde nasazeno šest cisteren a hasiči vedou 300 metrů dopravního vedení hadic a 250 metrů útočného vedení. To vše samozřejmě v dnešním horku a dusnu, takže mezi hasiči ještě probíhalo neméně důležité další zásobování vodou a to pitnou, protože riziko dehydratace je vysoké.
     Pro lepší pochopení situace na místě, jen cesta od prvního hasičského vozu, přes další napojené vozy, až k samotnému místu zásahu byla několik stovek metrů. Zde pak bylo několik ohnisek požáru, které se ukrývaly v nízkém a hustém porostu mladých smrků.
     Příčina požáru zatím určena není.

     Připomínáme, že pro Plzeňský kraj platí i nadále výstraha před nebezpečím požárů a vysokých teplot, a to až do odvolání. Znamená to, že v lesích, ale ani jinde v přírodě by lidé neměli rozdělávat oheň, vypalovat trávu, kouřit, odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče nebo jiné zdroje otevřeného ohně.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.