Foto

Pozor na kontroly! Dopravku nyní potkáte na více místech

Řidiče ale nečekají jen kontroly, policisté mají i malé dárky

14. června 2018 18:46 , aktualizace 19:12

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Protože je nekázeň účastníků silničního provozu stále vysoká a lidé svým nezodpovědným chováním ohrožují nejen své životy a zdraví, ale i životy a zdraví jiných osob, policie stále pokračuje v preventivních aktivitách.
     Jednou z nich je i preventivní kampaň Piješ. Řídíš. Zabíjíš, která běží již od srpna loňského roku.
     S ohledem na skutečnost, že lidé stále v hojné míře usedají za volant motorových vozidel pod vlivem alkoholu, dochází na silnicích Plzeňského kraje k řadě dopravních nehod, které mají mnohdy i tragické následky. „Výzkumy přitom dokazují, že při hladině alkoholu v krvi řidiče na stupni 0,3 - 0,9 promile je pravděpodobnost dopravní nehody sedmkrát větší, při hladině 1 - 1,4 promile třicet jedna krát větší, při hladině nad 1,5 promile sto dvacet sedmkrát větší než u střízlivého řidiče“.
     Dnes tedy opět vyrazili policisté na silnice ve vyšším počtu. Řidiče ale nečekají jen kontroly, policisté mají i připraveny i malé dárky, kterými obdarovávají řidiče u kterých nebylo zjištěno žádné pochybení. Dnes jsme s policisty byli v Plzni na Folmavské a akce pokračuje i další dny na území celého kraje.

Foto: všichni řidiči na fotografiích měli vše v pořádku a odjeli s malým dárkem i přáním mnoha kilometrů ujetých bez nehod

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.