Foto

Přes veškerou snahu o záchranu muflon nepřežil

Zvíře zamotané v pletivu zřejmě o život bojovalo několik dní

19. srpna 2019 10:14 , aktualizace 10:30

Městská policie Zvířata

Partner článku – Prestol Holding

     V pátek 16. srpna odpoledne řešila odchytová skupina Městské policie Plzeň poměrně složitý případ v polesí Zábělá na území města Plzně. V drátěné oplocence kousek od Černé mytě jim byl na dispečink 156 houbaři nahlášen v pletivu zamotaný dospělý muflon.
     Obrovský samec, minimálně 7 až 8 let starý beran, byl v pletivu oplocenky zamotán tak, že jeho vyproštění trvalo strážníkům několik desítek minut, a to beran ještě poměrně dobře spolupracoval. Zvíře bylo v pletivu několikrát zachyceno jak za rohy a hlavu, tak za přední běhy, křížem přes hřbet a nohy zadní. Jak dlouho tam muflon bojoval o život, nikdo neví, ale podle okolí místa nálezu, pomuchlané oplocenky a celkového zdravotního stavu zvířete se mohlo jednat i o několik dní.
     Přivolaní strážníci odchytové skupiny Městské policie Plzeň opět odvedli profesionální a velmi dobrou práci. Než jsem na lokalitu dorazil, muflona ze spleti drátů vymotali a částečně i ošetřili. Bohužel, zvíře bylo již v hodně kritickém zdravotním stavu, značně vyčerpané a vystresované natolik, že se nedokázalo samo postavit.
     "Ve hře bylo jeho utracení, a tak jsme na místě přivolali i místně příslušného revírníka a mysliveckého hospodáře z oddělení městských lesů Správy veřejného statku města Plzně. Ten bohužel konstatoval skutečnost, že zvíře je v těžkém šoku, nervovém stresu, překyselené a na okraji svých sil bez možnosti záchrany.
     Přesto jsme se rozhodli, že dáme muflonovi ještě šanci a necháme ho nějaký čas ležet ve stínu kousek od paseky.  Tajně jsme doufali, že se uklidní, zvedne a vrátí se ke svému stádu. To se však nestalo, a tak když šel revírník zvíře zhruba po hodině zkontrolovat, ležel muflon na stále stejném místě a nejevil známky života,"
popsal Karel Makoň ze záchranné stanice živočichů Plzeň.

     Srnec, kterého strážníci zachraňovali jen před pár týdny ve Škodovce měl větší štěstí:

Záchrana srnečka ve Škodovce

Záchrana srnečka ve Škodovce

30. 07. 2019, 16:10, aktualizace 30. 07. 2019, 23:09

Z výkopu museli zvíře zachránit strážníci s hasiči

Foto: Desop

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost