Foto

Čelní střet vyhodil auto ze silnice

Aktualizujeme informace k ranní dopravní nehodě na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary

čtvrtek 21. května 09:37 , aktualizace 17:21

Doprava Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     K čelnímu střetu dvou osobních vozů došlo dnes před devátou hodinou na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary mezi Chotíkovem a Novou Hospodou.
     Podle prvotních informací policie jel řidič s vozem Peugeot od Úněšova směrem na Plzeň, dostal na přímém úseku silnice smyk, přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím vozem Škoda Octavia s tříčlennou posádkou. Po střetu skončil Peugeot v příkopu.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, při střetu měli utrpět zranění tři lidé, zásah na místě stále probíhá. Přesnou příčinu a průběh nehody šetří policie.
     Provoz je v místě nehody řízen kyvadlově, omezení by podle mluvčí policie mělo trvat přibližně dvě hodiny. 

AKTUALIZACE 10:50:

     Tisková mluvčí policie aktualizovala informace k ranní dopravní nehodě na hlavním tahu na Karlovy Vary: "S největší pravděpodobností řídil osobní vůz Peugeot řidič narozený v roce 1982, který jel se spolujezdkyní narozenou v roce 1999. Dechová zkouška u tohoto řidiče byla negativní, test na omamné a psychotropní látky odmítl.
     V Octavii cestovala řidička narozená v roce 1973, spolujezdkyně narozená v roce 1991 a spolujezdec narozený v roce 2014. Test na přítomnost alkoholu měla tato řidička negativní."
 
     Ačkoli byli z místa hlášeny tři lehce zraněné osoby, ukázalo se, že se dle všeho naštěstí nejedná o nic vážného a pomoci záchranářů nebylo potřeba. "Žádná z osob ošetření nepotřebovala," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

AKTUALIZACE 12:00:     

     Po vydání článku nás kontaktoval jeden ze svědků a upřesnil, co se dělo těsně po nehodě: "Chlap co tu nehodu způsobil byl pod vlivem drog. Z auta oba utekli, jak on tak jeho spolujezdkyně a policajti je našli schovaný v lese." To nám následně potvrdila i tisková mluvčí policie.
     "Pravděpodobný řidič narozený v roce 1982 a jeho spolujezdkyně narozená v roce 1999 oba z místa nehody odešli a byli nalezeni policisty, jak se ukrývají v lesním porostu. Jak řidič tak spolujezdkyně měli test na omamné a psychotropní látky pozitivní na amfetamin," uvedla mluvčí policie s tím, že lustrací bylo navíc zjištěno, že muž, který podle všeho Peugeot řídil a nehodu způsobil má platný zákaz řízení a zadržený řidičský průkaz. 
     Přes veškerá svědectví muž popírá, že by vozidlo v době nehody řídil. Policie proto žádá všechny, kteří před nebo v době nehody projížděli místem a mohli by poskytnout svědectví nebo záznam z palubní kamery, aby se v zájmu objasnění případu ozvali na bezplatnou linku 158. 
     Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, provoz na hlavním tahu na Karlovy Vary byl po několik hodin řízen kyvadlově.

Foto: Hasiči a PČR

 

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost