Foto

Při čelním střetu bylo zraněno pět lidí

Řidičku musel z místa transportovat vrtulník LZS

27. července 2020 12:33 , aktualizace 13:18

Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Včera po jedné hodině odpoledne došlo na silnici nedaleko Zavlekova k čelnímu střetu dvou osobních vozů.
      "Čtyřiatřicetiletá žena z Horažďovicka s vozidlem značky Citroën Xsara jela ve směru od Nalžovských Hor na Zavlekov. U odbočky na obec Tužice projížděla mírnou pravotočivou zatáčku, na mokré vozovce se dostala do smyku a vjela do protisměru, kde se čelně s protijedoucím vozidlem značky Peugeot 2008," popsala tisková mluvčí policie.
      Po nárazu zůstal Citroën v levém jízdním pruhu, Peugeot byl odmrštěn vlevo do silničního příkopu, kde se převrátil na střechu.
      V Citroënu utrpěli zranění řidička i spolujezdec, kdy žena byla leteckou záchrannou službou transportována do Fakultní nemocnice v Plzni a muž do nemocnice v Klatovech. V Peugeotu utrpěli zranění řidič a tři spolucestující, kteří byli převezeni do dvou zdravotnických zařízení.
      "Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám s negativními výsledky," doplnila mluvčí policie s tím, že odhadnutá hmotná škoda způsobená při nehodě činí 180 tisíc korun.

Foto PČR

 Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.