Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Po hromadné rvačce měl strážník kousky brýlí v oku

S více než dvěma promile muž udeřil strážníka pěstí do obličeje

28. října 2019 16:00 , aktualizace 20:04

Cizinci Městská policie Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci na dnešek těsně po půlnoci zasahovali strážníci Městské policie Plzeň u hromadné rvačky cizinců na křižovatce Purkyňovy a Prokopovy ulice v Plzni. Podle informací z místa se zde mělo fyzicky napadat asi deset osob, mezi kterými převládali Rumuni a Ukrajinci.
     K události dorazilo několik hlídek, ale jakoby mávli kouzelným proutkem, na místě byl rázem absolutní klid. Strážníci všechny osoby ztotožnili, ale protože nikdo nebyl zraněn, nevznikla žádná škoda a nikdo nechtěl nic hlásit, poslali je strážníci vyspat se.
      Vše vypadalo, že cizinci splní slib a již bude klid. Na místě proto zůstala pouze jedna hlídka se služebním vozidlem a monitorovala prostor, zda se muži opravdu rozcházejí.
       Bohužel o chvíli později vypukla rvačka o pár metrů dále, v Prokopově ulici, kde se začali tři muži, dva Rumuni a jeden Ukrajinec, znovu prát. Hlídka u nich zastavila se zapnutými majáky, strážníci vyskákali z auta a snažili se útočníky zpacifikovat. Bohužel agresivita cizinců nepolevila, naopak se obrátili proti strážníkům a jeden z nich prudce udeřil mladého strážníka pěstí do obličeje. Úder strážci zákona rozbil dioptrické brýle, zranil nos a tvář, a také mu bohužel kusy brýlí poranily oko.
      Všichni tři cizinci nakonec skončili v poutech a svého útočníka i přes utrpěné zranění zpacifikoval také sám zraněný strážník. Útočník nadýchal 2,4 promile a byl převezen na PAZS. 
      Zraněný strážník byl transportován do nemocnice a vyšetřování případu na místě okamžitě převzala kriminální policie pro podezření ze spáchání trestného činu Násilí proti úřední osobě. V případě pravomocného odsouzení pak pachateli hrozí několikaletý nepodmíněný trest.

     Dnes před vydáním článku jsme obdrželi neoficiální, ale velmi dobrou zprávu, podle ní je naštěstí zranění obličeje strážníka pouze lehké a jeho zrak není nijak ohrožen. Strážníkovi samozřejmě přejeme brzké uzdravení.

Foto: Ilustrační - jiná hromadná bitka v Plzni

Násilí proti úřední osobě
(1) Kdo užije násilí
a) v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby, nebo
b) pro výkon pravomoci úřední osoby,
bude potrestán odnětím svobody až na čtyři léta.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až šest let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 se zbraní,
b) ublíží-li takovým činem jinému na zdraví, nebo
c) způsobí-li takovým činem větší škodu.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.