Foto

"Všem těmto lidem patří náš velký dík!"

Primátor Martin Baxa zjišťoval situaci v plzeňských sociálních zařízeních

pátek 27. března 14:02 , aktualizace 15:49

Partner článku – Domovinka

     Po návštěvě Městského ústavu sociálních služeb v minulém týdnu zavítal primátor města Plzně Martin Baxa ve čtvrtek 26. března do Diecézní charity Plzeň v Cukrovarské ulici, do Domovinky a pozdravil ředitele Městské charity Plzeň Pavla Janouškovce, se kterým bude jednat v následujících dnech.
     Primátor Martin Baxa především zjišťoval současnou situaci organizací, co je nejvíce trápí, čeho mají nedostatek a jaké mají budoucí plány týkající se vývoje koronaviru ve svých zařízeních. Zároveň chtěl především poděkovat všem obětavým zaměstnancům těchto zařízení. Společně s primátorem se do zařízení vydala vedoucí magistrátního odboru sociálních služeb Alena Hynková.
     S ředitelem Diecézní charity Jiřím Lodrem si primátor prošel sklady, odkud charita distribuuje ochranné pomůcky pro vybrané okresy Plzeňského kraje (respirátory, roušky, desinfekci) pro Plzeňský kraj, výdejnu oblečení, výdej potravinové pomoci, která poskytuje jídlo potřebným dvakrát v týdnu a při uplynulém jednom výdeji vydali například potraviny až pro 350 lidí.
     Také Diecézní charitě chybí tak potřebné respirátory především pro pracovníky, kteří pracují s lidmi bez domova. „Je úžasné, jak se lidé semkli dohromady a všichni se nám snaží pomoct, šijí nám roušky, za což moc děkujeme,“ doplnil ředitel Jiří Lodr. Primátor Martin Baxa připomněl, že v současnosti je problémem města nedostatek šicích strojů, látky na roušky město zajistilo dostatek. Do boje s koronavirovou pandemií jsou zapojeni všichni zaměstnanci charity včetně dobrovolníků, kteří pomáhají TOTEMu, Terénní krizová služba poskytuje po telefonu informace ohledně koronaviru a podporu volajícím.
     V Domovince na Slovanech primátor Martin Baxa zjišťoval, jak je organizace zásobená a připravená na další vývoj situace v souvislosti se šířením koronaviru. Kromě toho také přivezl do domova dar – celkem 90 bavlněných dvouvrstvých roušek, který pro Domovinku ušil Jan Hosnedl s rodinou.
     „Je úžasné, jak naše sociální zařízení v této pro ně velmi těžké době jsou spolu solidární. Paní ředitelka Hajšmanová například v začátku boje proti koronaviru poskytla ze zásob Domovinky desinfekci pro Městský ústav sociálních služeb. Poskytovatelé sociálních služeb v našem městě dělají maximum, nad rámec svých povinností se starají o klienty, kterým se snaží zpříjemňovat například čas v pobytových zařízeních, kdy jsou odpoutáni od svých rodin,“ vyzdvihla snahu poskytovatelů sociálních služeb v Plzni vedoucí Alena Hynková.

Text: Adriana Jarošová

 


Domovinka

Domovinka – sociální služba, která na území Plzně pomáhá již přes 20 let. Provozujeme stacionář, ve kterém naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami. Máme zde ale možnost i denního stacionáře.