Foto

Pro nás je důležitý každý živý tvor

Proč nepíšete o tom zachráněném muži se psem?

10. června 2018 16:16 , aktualizace 18:44

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     "Proč nepíšete o tom zachráněném muži se psem?", s touto otázkou přišlo dnes odpoledne video i s dotazem od jedné stálé čtenářky. "Dnes hořelo na Studentské nad knihovnou v garážích. Hasiči v dýchácích zachraňovali muže a pejska, myslím, že to byl retrívr nebo labrador. Vytáhli je z kouře a snad jsou oba v pořádku," napsala nám ještě čtenářka s tím, že podle ní hořelo pod střechou, ale již je uhašeno.

     Samozřejmě jsme informaci prověřili a můžeme paní i ostatní obyvatele sídliště uklidnit. V garážích nehořelo a pes i s páníčkem jsou v naprosté pohodě. Šlo o hasičské cvičení, kdy hasiči prověřovali záchranu osoby se zvířetem a roli osoby a psa v nouzi sehrál hasič v civilu i se svým čtyřnohým parťákem.

O Ronyho život jste bojovali víc, než 20 minut!

"Pro nás je důležitý každý živý tvor!" říkají hasiči a to, že to myslí vážně dokazuje tento velice silný příběh.
      V listopadu 2015 v centru Plzně zničil velký požár byt lidem s malými dětmi, nejen, že přišli o vše, ale zplodiny hoření jim otrávily i psa. Tenkrát jsme napsali:

     Z hustého kouře vyběhl hasič v masce a v náručí nesl malého, již nehybného labradora. Klekl s ním před dům a začal ho oživovat, na pomoc mu přiběhli i tři policisté a my viděli něco, na co už asi nikdy nezapomeneme.
     Jeden policista psa držel, druhý masíroval psí srdíčko a hasič dával zvířeti dýchat z masky čistý kyslík. Nejprve vše vypadalo nadějně, pejskovi občas škubly zadní packy, pak ho ale jeho zachránci začali ztrácet.
     Zvíře se zřejmě moc nadýchalo zplodin hoření. Začaly se mu obracet oči v sloup a zorničky přestaly reagovat. Dalších deset minut muži ještě bojovali o psí život, než sňali z tlamičky masku a zvíře přikryli kusem látky.

     Ten pejsek se jmenoval Rony, byl to asi tříletý labrador a celý život měl smůlu.
     Jako týraný přišel do útulku na Borech, kde mu moc pomohli a dali jméno Rony. Pejskovi svitla jiskřička naděje, když si ho vybrali hodní lidé a vzali si ho domů. Zde Rony zažil jediné dva pěkné týdny svého života, než přišel požár a Rony se udusil.

     Právě proto si hasiči zaslouží naši nekonečnou úctu. Trénují nejen záchranu lidí, ale lhostejné jim nejsou ani životy našich zvířecích kamarádů.

1. - 4. foto dnešní cvičení, další z roku 2015 - marný boj o Ronyho život

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.