Video

Psí přítel

Není vám lhostejný osud opuštěných zvířat či máte malé děti? Tak tento článek je pro vás!

6. srpna 2019 21:54 , aktualizace 21:54

Zvířata Speciály

     Před nedávnem jsme informovali, že se v plzeňském útulku pro opuštěná zvířata natáčí hudební klip Psí přítel, který je určen pro ty nejmenší diváky. Klip pojednává o lásce malé holčičky k opuštěnému pejskovi z útulku a my Vám ho nyní jako první můžeme již hotový představit. 

     Plzeňský útulek dobře známe, šest let s ním úzce spolupracujeme a sami jsme milovníky psů. Myslíme si také, že osvěta o tom, že pes není hračka, ale živý tvor, který myslí, cítí a umí milovat, je důležitá již u dětí toho nejnižšího věku.
     Z tohoto důvodu výrobu klipu a veškeré další náklady, díky finanční podpoře našich partnerů, v celé výši hradila naše redakce.

 

    Text, zpěv i herecké obsazení si vzali na starost mladí manželé Soukupovi z Plzně, tvůrci projektu "Culinka a tancohrátky", který se již delší dobu zaměřuje právě na práci s malými dětmi.

Zeptali jsme se protagonistky Culinky Marty, jak se nápad zpívat pro nejmenší děti zrodil

      Projekt Culinka a tancohrátky vznikl v roce 2018 a už tehdy jsme věděli, že chceme písničkami nejen přinést radost do dětských duší, ale že je možné s písničkami také pomáhat. Proto jsme oslovili Krimi - Plzeň a navrhli spolupráci. 

Proč je písnička o opuštěném pejskovi?
     
Písničkou a klipem chceme poukázat, že i děti mohou pomáhat, ať už návštěvami útulků, venčením pejsků nebo i tím, že si nějakého pejska s rodiči osvojí a stane se jejich přítelem.

Co pro vás znamená písnička "Psí přítel"?

     Culinka nejen zpívá, ale i s písničkami pomáhá a myslíme si, že pěstovat lásku ke zvířatům je u dětí nutné od toho nejmenšího věku. V tomto případě jde o příběh pejska opuštěného u popelnic, kterého naleznou strážníci, odvezou ho do útulku a zde se ho ujme malá holčička.
     Sami teď prožíváme obrovskou ztrátu, po téměř devatenácti letech nás opustil náš pejsek Doník, byl se mnou více než polovinu mého života a o to intenzivněji jsem prožívala natáčení v útulku.

     Na závěr bych moc chtěla poděkovat Krimi Plzeň, odchytové službě Městské policie a strážníkům i zaměstnancům Útulku Plzeň za obrovskou pomoc při natáčení. 
     Veliké uznání patří také pejskovi Otíkovi, který ve videu s naprostou profesionalitou ztvárnil roli opuštěného pejska.

Podívejte se, jak se natáčelo: