Foto

Pozor! Půlmaraton zítra zkomplikuje dopravu

Uzavírky komunikací budou na trase Plzeň – Bory – Litice – Šlovice – Dobřany – Lhota – Valcha

pátek 12. dubna 12:23 , aktualizace 12:27

Doprava

Partner článku – Avalon Wellness

      V sobotu 13. dubna se uskuteční běžecký závod – Krajský půlmaraton Plzeňského kraje. V souvislosti s plánovaným běžeckým závodem dojde k řadě dopravních omezení na pozemních komunikacích. Z důvodu konání půlmaratonu budou probíhat od 09:50 hodin uzavírky komunikací na trase Plzeň – Bory – Litice – Šlovice – Dobřany – Lhota – Valcha.
      Pořadatel v tomto případě zajistil a vyhradil možné parkování před Západočeskou universitou v Plzni na Borech, odkud bude pro veřejnost zajištěna kyvadlová doprava k areálu plzeňského Škodalandu. Dojde také k částečnému omezení spojů MHD linky č. 21 a č. 26.   
     Dopravní policisté budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu po celé trase závodu. Trasa jednotlivých závodů a dopravního omezení je vyznačena na přiložených mapách.
     Křížení trasy závodu s komunikacemi budou zabezpečeny svislou dopravní značkou B1- zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulkou (mimo vozidel s povolením pořadatele) nebo pevnou zábranou. U každého dopravního značení bude poučený pořadatel (pověřená osoba k činnostem souvisejícím s aktivací, deaktivací přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci a bude vybaven reflexní vestou s nápisem „POŘADATEL“).    

1. trasa půlmaraton - směr Litice, Šlovice, Dobřany, Lhota, Valcha, po lávce přes přehradu zpět do Litic.
2. krátká trasa - směr Litice, po lávce přes přehradu zpět do Škodaland (stejná trasa i nově přidaná štafeta).

     Policisté žádají všechny řidiče, aby v případě potřeby užili náhradní objízdné trasy, respektovali pokyny policistů a dočasná dopravní omezení po celou dobu závodu. Dále, aby návštěvníci a občané dbali zejména na vlastní bezpečnost.  Policisté počítají s návštěvou závodu i těch nejmenších a upozorňují návštěvníky, aby měli děti, které přichází s nimi, pod dohledem. Časový limit závodu je odhadován na cca 3 hodiny.

     Anonymita davu účastníků závodu a snadno dostupné kapsy – to jsou faktory, které zvyšují riziko trestných činů, zejména krádeží. Upozorňujeme všechny účastníky závodu, aby měli své věci neustále pod kontrolou. Ve svých zaparkovaných vozidlech neponechávejte viditelně odložené věci, byť nepatrné hodnoty, které mohou přilákat případné nenechavce. 

Foto PČR

 


Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.