Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

PIT manévr - takto se eliminují nebezpeční ujížděči

Mnohonásobného a zfetovaného recidivistu zastavil až náraz policejního auta

24. května 2021 11:46 , aktualizace 12:33

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V úterý 4. května odpoledne si policisté na náměstí Míru v Domažlicích všimli jim dobře známé recidivistky, jak nasedá jako spolujezdkyně do osobního vozidla cizí státní poznávací značky, jehož řidič vzápětí vyrazil z místa pryč. Policisté se za ním vydali a chtěli ho zkontrolovat, řidič ale na opakované znamení k zastavení vozidla nereagoval a hlídkám policie začal ujíždět z Domažlic přes Tlumačov, Nevolice, zpět do Tlumačova a na Pelechy, přičemž nebezpečnou jízdou ohrožoval další řidiče i chodce.
      K zastavení velice nebezpečného řidiče nakonec museli policisté použít donucovací prostředek násilné zastavení vozidla za využití rámu služebního automobilu, takzvaný PIT manévr. "Čtyřiadvacetiletý řidič byl policisty zadržen a následně se podrobil zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek ve slinách, která byla s výsledkem pozitivním na metamfetamin," popsala tisková mluvčí policie.


     Při následné lustraci policisté zjistili, že vozidlo, které čtyřiadvacetiletý řidič řídil, bylo odcizeno téhož dne ráno v obci Oberviechtach v okresu Cham ve Spolkové republice Německo. Na případu začali intenzivně pracovat kriminalisté a vyšlo najevo, že zloděj toho má na svědomí mnohem víc. Se svým komplicem se totiž dopustili celkem devatenácti skutků nejen po celém Plzeňském kraji, ale i ve Spolkové republice Německo.
     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže. Obvinili ho ze spáchání pokračujícího trestného činu krádež dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu a trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti. Této trestné činnosti se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen a potrestán. Rozhodnutím Okresního soudu v Klatovech byl odsouzen za trestný čin krádež k trestu odnětí svobody v trvání 24 měsíců, z vězení byl propuštěn v listopadu 2020.
     Kriminalisté státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem doručili podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak je obviněný stíhán vazebně,"
 uvedla mluvčí policie s tím, že recidivistovi hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

     Několik dní po zadržení prvního ze zlodějů se policistům podařilo vypátrat a v Mariánských Lázních zadržet i jeho komplice. "Kriminalisté zahájili minulý týden trestní stíhání jednatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujících trestných činů krádež dílem dokonaných a dílem ve stádiu pokusu, dále z trestných činů poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Obviněn byl pro více než deset skutků," uvedla mluvčí policie k tomuto muži s tím, že i tento zloděj se dopustil krádeží a dalších trestných činů přesto, že byl rozhodnutím Okresního soudu v Tachově odsouzen mimo jiné za trestný čin krádež k trestu odnětí svobody v trvání dvacet měsíců, kdy trest byl vykonán v únoru 2020.
      I on putoval v pátek po souhlasu soudce do vazební věznice a hrozí mu rovněž pětiletý trest odnětí svobody. 

Podrobný výčet trestných činů, kterých se muži po nedávném propuštění z vězení dopustili


Čtyřiadvacetiletý muž se mimo jiné dopustil těchto trestných činů:

     V prosinci 2020 chtěl v Meclově ukrást osobní auto Suzuki, násilím do tohoto vozidla vnikl, poškodil spínací skříňku a vytrhl z ní kabely ve snaze vozidlo nastartovat. To se mu však nepodařilo, a tak z přihrádky odcizil alespoň svítilnu a nůž. Majiteli ale způsobil škodu 110 tisíc korun.
     V Korandově ulici v Tachově bylo v polovině dubna letošního roku odcizeno vozidlo Škoda Octavia. V úmyslu zastřít původ odcizeného vozu ho zloděj odtáhnul na lesní cestu v katastru obce Brnířov, kde z vozidla odmontoval kompletní osvětlení, blatníky, dveře, kapotu motoru, nárazníky, motor a volant. Odmontované věci prodal za zhruba deset tisíc korun a vozidlo poté polil naftou z nádrže a zapálil.
     V Dlouhé Vsi na Klatovsku počátkem května letošního roku odcizil zaparkované vozidlo Renault, kterým přejel hranice a odstavil ho právě v obci Oberviechtach ve Spolkové republice Německo. Majitelce tím způsobil škodu ve výši čtyřicet tisíc korun. V obci pak vnikl do garáže a nalezeným klíčem odemkl a nastartoval a ukradl vozidlo BMW, se kterým odjel do Domažlic, kde si ho všimli policisté.

Jednatřicetiletého muže policisté viní z těchto trestných činů:

     Počátkem dubna letošního roku vnikl na pozemek v ulici Slovanské údolí v Plzni a neuzamčenými dveřmi vešel do rodinného domu. Prohledal jej a ukradl dámskou peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady majitelky. Odcizenou platební kartu pak v šestadvaceti případech použil, šestkrát s ní uhradil zboží a dvacetkrát se o platbu pokusil, ale tyto platby byly bankou zamítnuty.
     V polovině dubna odcizil v Korandově ulici v Tachově osobní vozidlo Škoda Octavia. Škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Toto vozidlo pak bylo zapáleno u Brnířova.
     Dále ve volně přístupném areálu mycího centra ve Kdyni šroubovákem překonal zámek ovládacího zařízení mycího boxu a odcizil z něj kovovou nádobu s mincemi. Firmě tak způsobil škodu ve výši 11 820 korun na odcizených věcech a škodu 13 820 korun na poškozených věcech.
     Počátkem května u čerpací stanice v obci Klenčí pod Čerchovem vnikl do vnitřních prostor zaparkovaného autobusu. Nic z něj neukradl, ale způsobil škodu ve výši třicet tisíc korun na poškození autobusu.
     Ve vozidle Renault, které bylo odcizeno v Dlouhé Vsi na Klatovsku, nalezl při prohlídce brašnu s doklady, platební kartou a finanční hotovostí tři tisíce korun. Platební kartu se pokusil použít na čerpací stanici, ale neúspěšně.
     V Žichovicích a Bílenicích na Klatovsku se vloupal do dalších autobusů. Odcizil z nich mince s mincovníkem, tankovací karty, osobní kartu řidiče sloužící k tankování pohonných hmot v areálech ČSAD a platební terminál k placení platební kartou. Škoda v těchto případech byla vyčíslena na jedenáct tisíc korun.
     K další trestné činnosti došlo v Kotovicích na jižním Plzeňsku, kde vnikl po rozbití okna v ložnici do rodinného domu. Ten prohledal a ukradl z něj troje montérky, tři lahve lihovin, dalekohled a jezdecké westernové sedlo.
     Dále kradl v obci Oberviechtach ve Spolkové republice Německo, kde společně s komplicem vnikl do rodinného domu, kde odcizili šperky jako řetízky, prsteny, náušnice a náramek, náramkové hodinky, notebook a tři páry bot. Lup odnesli do vozidla BMW zaparkovaného v garáži, které rovněž odcizili. Šperky pak prodal za čtrnáct tisíc korun a peníze použil pro vlastní potřebu.
     Muž má na svědomí také vloupání do tankomatu, ke kterému došlo v polovině května v obci Bělá nad Radbuzou. Zde obmotal tankovací automat vázacím popruhem, připevnil popruh k motorovému vozidlu a po rozjetí tankomat vytrhl ze základů. Pak přeřezal nožem kabely, které vedly z tankovacího automatu do země. Z vnitřního prostoru tankomatu ukradl bankovky různých hodnot. Škoda na poškozeném tankovacím automatu byla vyčíslena na šest set tisíc korun. O tomto případu jsme informovali v článku Ukradl sedm tisíc, škodu ale udělal za víc než půl milionu.
     Výčet jeho trestné činnosti končí v Plané na Tachovsku, kde na odstavném autobusovém parkovišti vnikl do dvou autobusů, z jednoho ukradl kasírtašku s finanční hotovostí a ve druhém odcizil osvědčení o registraci vozidla a kartu řidiče. Celková škoda byla vyčíslena na 5 800 korun.

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.