Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Opilý řidič ujel od dopravní nehody

Bez dokladů a pneumatiky, za to s více než jednou a půl promile a zákazem řízení ujel od nehody, kterou způsobil

30. dubna 2021 10:30 , aktualizace 10:40

Alkohol Nehody

     Včera v devět hodin večer jel řidič ve voze značky Škoda Octavia ve směru od Klatov na Běšiny, když při průjezdu obcí Vrhaveč v levotočivé zatáčce v mírném klesání vyjel s vozem částečně do protisměru a narazil do boku protijedoucího VW Passat dvacetiletého řidiče. Na místě po střetu však nezastavil, nijak se nezajímal o stav druhého řidiče a z místa ujel, ačkoli si při střetu prorazil pneumatiku. 
     Po ujíždějícím řidiči začali pátrat policisté a Škodovku pouze na ráfku i řidiče se jim podařilo nalézt ve Stojanovicích. "Čtyřiatřicetiletého řidiče policisté vyzvali k dechové zkoušce, která byla provedena elektronickým přístrojem a byla s pozitivním výsledkem 1,60 promile alkoholu v krvi. Při kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz a policisté z evidencí zjistili, že má evidovanou platnou blokaci řidičského oprávnění pro všechny skupiny," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že řidič nepředložil ani doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.
     Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. Řidič pod vlivem alkoholu byl zajištěn a převezen do Klatovské nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve.
     "Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 130 tisíc korun. Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se dále zabývají," doplnila mluvčí policie.


 

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.