Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič vjel přímo do cesty nákladnímu vozu pošty

Muže jeho nepozornost a nedání přednosti v jízdě stálo auto

18. srpna 2023 12:09 , aktualizace 12:38

Nehody Záchranáři


     V noci na dnešek před jedenáctou hodinou došlo na křižovatce ulic U Prazdroje a Lobezská v Plzni k dopravní nehodě, při které se střetl osobní vůz Ford Fusion s nákladním vozem České pošty.

     Podle informací přímo z místa došlo k nehodě tak, že řidič Fordu vyjíždějící z Lobezské ulice nedal přednost vozu pošty jedoucímu po hlavní silnici směrem od centra. Řidič nákladního vozu na situaci zareagoval strhnutím volantu do levého pruhu, čímž zabránil nejhoršímu, zcela se ale Fordu vyhnout nestačil a zachytil jeho přední část.

    Z místa byl hlášen únik provozních kapalin, na místo proto krom policistů vyjeli i hasiči, kteří zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření, zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu a po zadokumentování nehody policisty odtlačili nepojízdný Ford z vozovky.

     Policisté mezitím u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami, a protože ani jeden z řidičů nepožadoval ošetření, vyřešili nehodu na euroformulář a pokutou pro viníka.
     "Řidič narozený v roce 1985 nedal při jízdě v křižovatce přednost vozidlu jedoucímu po hlavní komunikaci, které řídil muž narozený v roce 1964," potvrdila informace z místa tisková mluvčí policie.

     K nehodě nakonec museli vyjet i záchranáři, řidič osobního vozu si totiž po vyřešení situace začal stěžovat na nevolnost a zhoršení zdravotního stavu. "Muže narozeného v roce 1985 jsme s lehkým zranění transportovali na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři.


 Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost