Foto

Řidič ujel od nehody a dopadl ho psovod městské policie

Muž, který zřejmě způsobil nehodu, prý nevěděl co má dělat, tak raději ujel

7. září 2018 15:42 , aktualizace 15:49

Městská policie Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Včera po poledni vykonával psovod MP Plzeň - Střed hlídkovou činnost v  Kotkově ulici v Plzni. Při příjezdu ke křižovatce s ulicí Přemyslova byli strážník svědky dopravní nehody tří osobních vozidel, kdy řidič Škody Felicie vjel do jízdní dráhy vozidlu jedoucímu Přemyslovou ulicí směrem do centra města. Došlo ke střetu a toto auto bylo následkem nárazu odmrštěno na vozidlo stojící v Kotkově ulici před křižovatkou, kde dávalo přednost v jízdě. Pravděpodobný viník nehody na místě sice nejprve zastavil, ale následně se prudce rozjel a odjížděl z místa nehody.

     Muž měl ale smolný den, kolem jel náhodně psovod Městské policie Plzeň. Strážník se nejprve ujistil, že ostatní účastníci nehody vystupují z vozidel bez viditelného zranění a pak ihned vyjel za ujíždějícím vozidlem. Pronásledoval ujíždějící vůz několik ulic se zapnutým výstražným světlem a zvukovým signálem, než řidič s vozidlem zajel mezi zaparkovaná vozidla.
     Psovod služebním vozidlem vůz zablokoval, tak aby nemohl z místa odjet a muži bylo ztíženo vystoupení z vozidla v případě, že by se chtěl pokusit o útěk.
     "Řidič byl vyzván k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Pětačtyřicetiletý muž k celé věci uvedl, že nevěděl, co má dělat, proto z místa nehody odjel. Další vysvětlení již bude muset poskytnout dopravním policistům, kterým byl celý případ předán k dořešení," uvedla tisková mluvčí městské policie. 

Fotografie nejsou z tohoto případu, ale jde o téhož psovoda městské policie

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.