V neděli 5. srpna po druhé hodině ranní došlo na silnici I/6 k tragické dopravní nehodě. Opilý řidič vozu Škoda zcela ignoroval objížďku i následné další zákazy vjezdu a vysokou rychlostí vletěl do staveniště u Žalmanova, kde se s vozidlem několikrát otočil přes střechu.
Na místo okamžitě po oznámení nehody vyrážely všechny záchranné složky a také vlétl vrtulník LZS. Řidič utrpěl těžká zranění a u jeho třiapadesátileté spolujezdkyně bohužel došlo ke zranění neslučitelným se životem.
Muž byl z místa nehody letecky transportován do nemocnice v Plzni, kde byl hospitalizován, ženě lékař již pomoci nedokázal a zemřela ještě na místě.
"Třiapadesátiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Škoda po silnici ve směru na Karlovy Vary, kdy před Horními Tašovicemi zřejmě nerespektoval řádně označenou objížďku a z dosud nezjištěných příčin vjel na uzavřený úsek silnici I/6 dále směrem na Karlovy Vary.
Policisté s ním na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla pozitivní s výsledkem 1,22 promile alkoholu. S ohledem na jeho zdravotní stav nebylo možné provést další dechovou zkoušku, proto policisté nařídili odběr krve v nemocnici," uvedla mluvčí policie.
Foto
Žena nehodu nepřežila
Řidičova opilost a nepozornost stála spolujezdkyni život

Advokátní kancelář CINK a partneři
Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

Náraz osobního vozu do betonové konstrukce skončil vážnými zraněními

Dva mrtví na kolejích během pouhých tří hodin

Opilý řidič nezvládl průjezd zatáčkou

"Šílený střelec" dorazí ve středu

Třiatřicetiletý řidič i přes veškerou snahu lékařů svůj boj o život v nemocnici bohužel prohrál

Střet trike se srncem, jezdec je vážně zraněný