Řídil s 3,5 promile a policistům nabízel 30.000 jako úplatek

Mladík z Tachova se chtěl vyhnout odpovědnosti za to, že řídil již v dopoledních hodinách s téměř 3,5 promile alkoholu v krvi

13. září 2016 14:57

Alkohol

Tachovští kriminalisté dnešního dne zahájili trestní stíhání 21letého mladíka z Tachova, kterého obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a zločinu podplácení.

Policisté muže viní z toho, že v první polovině července letošního roku v dopoledních hodinách řídil z obce Doly do obce Bor osobní vozidlo značky Audi přesto, že byl pod vlivem alkoholu. Policisté, kteří jej v Boru zastavili a kontrolovali, s řidičem provedli dechovou zkoušku a následně jej převezli na lékařské vyšetření a odběr krve.Z výsledků lékařského rozboru krve vyplývá, že řidič měl mít v době řízení minimálně 3,41 promile alkoholu v krvi.

Při následném řešení svého protiprávního jednání nabízel uniformovaným policistům úplatek za to, že nebudou pokračovat standardním postupem. Policistům měl nabídnout finanční hotovost ve výši 15.000 korun pro každého, kterou následně o několik tisícovek navýšil s tím, že do hodiny peníze policistům opatří.V nabízení úplatku měl pokračovat i přesto, že jej policisté opakovaně odmítli a následně muže i zajistili.

Nyní muži za jeho jednání hrozí v případě odsouzení mimo jiné i trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.


Zdroj: PČR

Foto: IlustračníVíce než třicet tisíc čtenářů denně! Děkujeme:

30.000 - děkujeme!