Foto

Rodinná večeře skončila bojem o mužův život

Tonoucího muže z řeky v Plzni zachraňovali kolemjdoucí

pátek 14. srpna 10:00 , aktualizace 10:03

Alkohol Cizinci Hasiči Záchranáři Záchrana života

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Bojem o život skončila včera v podvečer večeře ukrajinského manželského páru u řeky Radbuzy v Plzni. Dvojice nejprve povečeřela v prostoru naproti Městské plovárně grilované kuře a při jídle notně popíjela vodku a pivo. Čtyřicetiletý muž se poté rozhodl, že si dojde zaplavat, ale přibližně v prostředku řeky mu došly síly a zmizel pod hladinou.
     "Seděli jsme s přítelkyní na břehu a viděli jak plave, najednou ale zmizel," popsal na místě mladý muž, také Ukrajinec, který byl v místě na procházce s přítelkyní, k večeřící dvojici nepatřil, ale jako první vyrazil tonoucímu na pomoc, a pokračoval: "Když se nevynořoval, vlezl jsem do vody a plaval k místu, kde jsem ho viděl naposled. Tam jsem se ho snažil nějak nahmatat, a když se mi to povedlo, vytáhl jsem ho nad hladinu."
     Mezitím přispěchal na pomoc zachránci ještě mladý Plzeňan z protějšího břehu a pomohl mu bezvládné tělo vynést z vody na břeh, zatímco další svědci volali záchranku a hasiče. Na břehu pak zachránci společně s dalšími svědky zahájili resuscitaci muže, ve které pokračovali až do příjezdu záchranných složek. Další svědci pak uklidňovali strachem šílící manželku zachraňovaného.
     Hasiči a záchranáři na místo dorazili v krátkém čase a převzali péči o muže, který byl stále v bezvědomí. Po úspěšné resuscitaci byl muž ve velmi vážném stavu transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.
     Podle našich informací je muž v současné chvíli sice ještě ve vážném stavu v péči lékařů, ale naživu, všem svědkům, kteří se na jeho záchraně podíleli, tak můžeme pogratulovat k perfektní práci.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.