Foto

Rozbitá zastávka, opilci, napadený hluchoněmý a další

Víkendová Plzeň očima hlídek městské policie

pondělí 18. března 14:37 , aktualizace 14:50

Alkohol Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

Poškozená zastávka MHD v Masarykově ulici

     Po třetí hodině ráno bylo na linku městské policie ohlášeno, že na Doubravce v Masarykově ulici někdo demoluje zastávku MHD. Strážníci ihned po obdržení oznámení vyrazili na místo, kde se jim podařilo zastihnout pětadvacetiletého mladíka, který v tu dobu seděl uvnitř na lavičce.
     Muž tvrdil, že o poničené zastávce nic neví, že zde čeká jen na spoj. Protiřečil si však s výpovědí oznamovatelů, kteří se ke strážníkům přihlásili. Ti bezpečně toho, kdo má celé to řádění na svědomí, poznali. Záležitostí se dál zabývají státní policisté, kterým strážníci podezřelého předali.

Zadržení celostátně hledaného

     Tvář čtyřicetiletého muže z Tachova neunikla strážníkům po půl třetí odpoledne. Znali jí z policejních evidencí. Provedené prověření jeho osoby prostřednictvím lustrace jen jejich domněnku potvrdilo. Muž byl veden jako osoba nacházející se v celostátním pátrání. Hledaný byl předán policistům k dalšímu opatření.

Hezké posezení na lavičce

     „Nemohl jsem to vydržet, prostě jsem to pustil, zas tolik se toho nestalo“, tak se v sobotu ohrazoval na strážníky jednatřicetiletý muž z Bíliny, když s ním chtěli řešit znečištěnou lavičku na Americké třídě. Věc bude podstoupena k dořešení správnímu orgánu, kterým je přestupková komise MO Plzeň 3.

Opilci násilím vnikli do domu

     Nezvaní návštěvníci zavítali v neděli do domu ve Smetanových sadech. Dovnitř vlezli po rozbití skleněné tabule ve spodní části dveří, dvojice mužů pak usnula v nejvyšším patře budovy a chrápala na celý dům.  

     Strážníci, kontaktovaní předtím oznamovatelem, vyběhli do 5. patra, kde oba muže, kteří kolem sebe stačili mezitím vytvořit nepořádek, tvrdě spící našli.   
     Starší devětatřicetiletý Plzeňan se k činu přiznal. Údajně se měl pohádat s přítelkyní, která ho vyhodila.  Celou noc pak byl na ulici, potom už mu začala být zima, tak s kamarádem vlezli do domu. Ještě předtím on vysklil skleněnou tabuli na vchodových dveřích, aby se dostali dovnitř. Případem se bude zabývat přestupková komise. 

Opilý Slovák napadal kolemjdoucí

     Třiatřicetiletý muž ze Slovenska to v Plzni přehnal s alkoholem. Pod jeho vlivem pak tropil výtržnosti v sobotu ráno v ulicích města. Z původního místa v Kollárově ulici utekl, strážníci ho našli zastávce MHD v sadech Pětatřicátníků. Muž tady nekontrolovaně vstupoval na tramvajový pás, verbálně napadal kolemjdoucí a svými gesty ohrožoval cestující.
     Když se ho pokoušela hlídka umravnit, tak se obořil i na ni. Následovala vlna urážek na hlavy všech zasahujících strážníků a pak pokus o uchopení jednoho z nich. Nepomohly žádné výzvy, aby svého jednání zanechal. Opilec nakonec skončil v poutech, byl převezen na záchytku a po vystřízlivění se zpovídal ze svého protiprávního jednání.

Pořezal si ruce

     V sobotu časně ráno ohlásil strážníkům řidič trolejbusu projíždějící Tylovou ulicí ležícího pořezaného muže na místní zastávce. Hlídka ho na místě už nenašla, ale dostihla ho o kousek dál ve Skrétově ulici. Byl celý od krve a měl potrhané oblečení.
     Strážníci muži poskytli nezbytnou první pomoc. Rány na obou rukou mu ošetřili, a protože se třásl zimou, zabalili ho do izotermické folie, aby se zahřál. Zranění si podle svých slov údajně způsobil sám. Záchranáři si ho převzali do své péče a odvezli ho do plzeňské nemocnice. 

Napadený hluchoněmý

     Výjezd záchranářů si strážníci vyžádali večer ještě na zastávku MHD „ Pařížská“.  Trolejbusem měl cestovat podle oznámení zmatený a zraněný muž. Hlídky poté co ho našly, zjistily, že je hluchoněmý.     
     Pomocí posunků mu vysvětlily, aby je následoval k lavičce, kde mu tržnou ránu nad okem prvotně ošetřily. Kdo ho napadl, muž nevěděl.

Opilec na náměstí Odboje

     První oznámení o opilém muži obdržela městská policie již v pátek dopoledne. Značně opilého muže museli strážníci sbírat ze země na náměstí Odboje. Ani s jejich pomocí se nezvládl postavit na vlastní nohy. Hrozba, že by si mohl svým dalším jednání způsobit nějaké zranění, byla velká. K vystřízlivění ho převezla hlídka do protialkoholní záchytné stanice. 

Vypila láhev vodky

     Cestu k vystřízlivění na záchytku absolvovala v neděli v noci osmapadesátiletá žena. Hlídka si jí všimla, když seděla na chodníku před domem v ulici Slovanská alej. Vypít měla údajně láhev vodky, kterou zakoupila potom, co se s někým pohádala. 
       Pro silnou opilost měla problémy s chůzí, opakovaně padala. Dechovou zkouškou, které se podrobila, jí byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 2,66 promile. 

Opilec dojel až do vozovny

     Pro dalšího opilého si strážníci dojeli ještě před půlnocí do tramvajové vozovny MHD na Slovanské aleji. Sedmatřicetiletý muž odmítal opustit její prostory.  Když mu dali strážníci dýchnout, přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu jim ukázal hodnotu 2,51 promile. Ve svém stavu ohrožoval muž svůj život a zdraví, proto byl dopraven na záchytku. 


 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.