Foto Video

Obviněný muž se oběsil ve věznici

Dva obvinění, on se oběsil, ona skončila na psychiatrii

20. dubna 2021 19:48 , aktualizace 20:06

Drogy Sebevraždy Vazba

     Již více než měsíc se policie zabývá rozsáhlým případem týkajícím se drogové problematiky v Plzni. Vzhledem k úmrtí jednoho z podezřelých respektive již obviněných jsme však informace o případu nemohli na žádost policie dříve uveřejnit.

     Ve středu 10. března vyjížděla hlídka OHS policie do ulice Pod Všemi Svatými, kde bylo oznámeno podezřelé jednání mladého páru, který na místo přijel taxíkem a snažil se dostat do jedné z garáží. Policisté muže i ženu na místě zajistili a zjistili, že se nejedná o pokus o vloupání. Muž totiž hodnověrně prokázal, že má garáž v pronájmu, klíče mu týden před tím kdosi ukradl a že se jen potřebuje dostat dovnitř. Policisté ověřili, že mladík mluví pravdu, mladý pár se ale i poté choval velmi podezřele. 

Pervitin za 250 tisíc v taxíku

     Taxikář, který dvojici na místo přivezl chtěl již totiž odjet a tak dvojici vyzval, aby si z vozu vzali svoje věci. Ani mladý muž, ani jeho přítelkyně se však k batohu ležícím v taxíku na sedačce nijak neměli a tvrdili, že není jejich. Policistům to samozřejmě přišlo podivné a rozhodli se proto batoh zkontrolovat.
     Ukázalo se, že mladý pár měl k nervozitě velmi dobrý důvod, batoh totiž obsahoval velké množství pervitinu. "Mohu potvrdit, že v batohu bylo nalezeno 206,6 gramu látky obsahující efedrin," uvedla nám tisková mluvčí policie. Policisté muže, kterým byl podle našich informací asi pětatřicetiletý Marek S. a jeho asi dvacetiletou přítelkyni zadrželi a na místo přivolali kriminalisty a psovoda se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání drog.

     V následujících dvou dnech byly provedeny domovní prohlídky bytu v Rubešově ulici, kde pár bydlel, i garáže. "Při prohlídce nebytových prostor byly nalezeny prekurzory a vybavení k výrobě omamných a psychotropních látek," upřesnila mluvčí policie. V bytě policisté navíc museli také odchytit hroznýše, k čemuž byla na místo přizvána policejní psovodka, která má s plazy díky koníčku bohaté zkušenosti.
     I podle sousedů Marek S. v okolí bydliště drogy často prodával. "Několikrát jsme toho Marka viděli, jak jezdí kolem na kole a různým individuím prodává dle všeho fet," popsala nám jedna z žen z Rubešovy ulice s tím, že si toho sousedé všímali kvůli občasným problémům, které to v ulici způsobovalo. "Na začátku března, myslím že to bylo čtvrtého, tu zasahovala policie. Toho dealera tu měl někdo přepadnout a okrást," doplnila žena.

Sebevražda ve věznici

     Policisté proti Markovi S. a jeho partnerce zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Celý případ má ale tragický konec, Marek S., který byl rozhodnutím soudu vzat do vazby, se totiž ve své cele v pondělí 15. března oběsil. Jeho přítelkyně, mezi zákazníky přezdívaná Meliska, se ze situace zhroutila a byla převezena na psychiatrické oddělení nemocnice.

     Policie se případem samozřejmě dále zabývá a trestní stíhání je dále vedeno již jen proti partnerce Marka S., Melisce.