Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Rvačka v trolejbusu, na místě jeden zraněný cestující

Na křižovatce Jateční x Rokycanská u konfliktu v trolejbusu zasahovalo několik policejních hlídek

21. října 2022 14:09 , aktualizace 16:55

Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes těsně před polednem došlo v Plzni na křižovatce Jateční x Rokycanská v trolejbusu linky číslo 13 jedoucím směrem do centra ke rvačce dvou osob, která bohužel skončila zraněním jednoho z nevinných cestujících. Na místo samozřejmě okamžitě vyrazilo několik hlídek policie a také záchranáři.


     "Do vozu přistoupil mladý muž s dívkou a téměř okamžitě se začali hádat. Tedy slovo hádat nevystihuje přesně co se zde dělo, řvali na sebe, ječeli, házeli skleněné láhve, vyhrožovali si zabitím. Nejhorší je, že na sedačce hned vedle nich sedělo dítě. Řidič trolejbus zastavil a šel to řešit, načež se ty dva snažil uklidnit nějaký starší pán, ale ta žena ho okamžitě praštila do hlavy," popsala nám incident přímá svědkyně.

     Záchranáři si do péče převzali muže narozeného v roce 1937 a transportovali jej do nemocnice. Podle informací z místa má mít senior zraněný ret a zřejmě i sluchovod.

     Mluvčí policie nám k této události uvedla, že policisté na místě zajistili ženu narozenou v roce 2002 a případem se v tuto chvíli intenzivně zabývají.


Dnes jsme také informovali o napadení dvou mladíků v centru Plzně:

Napadení nožem u Velké synagogy

     K nepochopitelnému a agresivnímu útoku kvůli pouhé cigaretě došlo v pondělí 17. října kolem půl druhé odpoledne v centru Plzně.
     Vše začalo u přechodu pro chodce před Velkou synagogou, kde mladý muž oslovil dva mladistvé chlapce, zda nemají cigaretu. Starší z nich mu odpověděl, že cigarety nemají, a to vyvolalo mužovu agresi. "Mladý muž okamžitě začal oba chlapce vulgárně urážet a z kapsy bundy vytáhl nůž s délkou čepele 19 cm, kterým na staršího z chlapců zaútočil a poranil mu nohu," popsala tisková mluvčí policie.
     Teprve sedmnáctiletý napadený chlapec utrpěl naštěstí jen lehké zranění, které bylo možno ošetřit na místě.

     Agresora během chvíle zadrželi policisté ve spolupráci se strážníky městské policie a po provedení dechové zkoušky na alkohol, která byla s negativním výsledkem, a testu na drogy, který vyšel pozitivní na pervitin, ho umístili do policejní cely. 
     "Policejní komisařka zahájila trestní stíhání teprve devatenáctiletého muže z Rokycanska, kterého obvinila ze spáchání přečinu Výtržnictví spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem Ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce včera večer akceptoval.

      V případě odsouzení hrozí agresivnímu muži trest až tři roky odnětí svobody. 

Zbraň použitá při útoku, foto PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.