Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Zloděj se topil v bahně vypuštěného rybníka

K záchraně muže vyrážel vrtulník i hasiči na paddleboardu

23. listopadu 2023 18:43 , aktualizace pátek 24. listopadu 15:28

Alkohol Krádež


      Včera v půl šesté večer vyjížděly všechny záchranné složky k rybníku Novec u Nalžovských Hor, kde byl oznámen topící se člověk.


      Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že muž se až tak netopí, jako spíš uvázl v hlubokém bahně skoro dvě stě metrů od břehu ten den vypuštěného rybníku. Vzhledem k hloubce bahna a jeho konzistenci byl na pomoc přivolán vrtulník Letecké záchranné služby z Líní, aby muže vyzvedl, a zároveň se na nestabilní plochu vydali dva hasiči z Horažďovic na paddleboardu.

      Hasičům se podařilo téměř nemožné, kdy se k muži probojovali dokonce ještě před příletem vrtulníku. Pilot jim pak pomohl nasvícením prostoru, kde muže na paddleboard vytáhli a kolegy se nechali přitáhnout na břeh.

      Následovalo odbahnění pomocí proudu vody a pak již si na kost promrzlého muže, který v ledovém bahně podle všeho strávil několik hodin, mohli do péče převzít záchranáři.

      Ukázalo se, že sedmatřicetiletý muž se v opilosti rozhodl si trochu přilepšit a vyrazil do rybníka po výlovu krást ryby. Policisté muže podrobili dechové zkoušce na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem 0,7 promile, a celou věc řeší jako přestupek proti majetku.

Foto a video HZS

 

    Pubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.