Foto Video

Vymlátil mi zuby a vyhrožuje mi smrtí

POKRAČOVÁNÍ: Se dvěma noži zaútočil na policisty a chtěl zastřelit

11. července 2019 18:36 , aktualizace pátek 19. července 10:18

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři
    V úterý jsme informovali o vazbě nebezpečného narkomana, který s nožem nejprve napadl svou bývalou přítelkyni a pak dvěma noži vyhrožoval zabitím i zasahujícím policistům.

     V průběhu včerejšího natáčení kolegů z televize ZAK k tomuto případu se jim přihlásil svědek, který podrobně popsal minulost tohoto značně agresivního narkomana. Ten podle svědka již dříve napadl i vlastní babičku, po policistech házel dlažební kostky a sám svědek odnesl setkání s ním vyraženými zuby.

    
Původní článek:

     V sobotu 6. července došlo v Plzni na Americké třídě k dalšímu šílenému útoku narkomana. Vše začalo podle svědka přibližně kolem půl čtvrté odpoledne, když muž, dle všeho trpící halucinacemi, slovně zaútočil na ženu a pak jí i fyzicky napadl.
     "Další, kdo se policii ozval, byl řidič MHD, který krátce po půl čtvrté oznámil na tísňovou linku policie, že na zastávce MHD v Plzni na Americké ulici neznámý muž za nesrozumitelného pokřikování a v konfliktním jednání ohrožuje velkým nožem cestující autobusu, konkrétně muže a ženu, kteří do dopravního prostředku nastoupili a k události mělo dle prvotních informací dojít dle předešlé slovní rozepře mezi třemi osobami," popsala tisková mluvčí policie. 
     Po muži okamžitě začali pátrat policisté, k hlídce se přihlásil svědek, který policistům poskytl informace k agresorovi i směr, kterým odešel. O chvíli později jedna z hlídek muže nalezla sedět na lavičce ve spodní části Americké nedaleko Pařížské ulice. Muž se ale začal chovat jako šílenec, obě ruce měl schované za zády a hlídku zasypal vulgárními nadávkami. Náhle ruce prudce vytáhl, v každé svíral velký černý nůž a vyrazil proti policistům.
     Muž na policisty střídavě řval, že je zabije nebo ať oni zabijí jeho. Dle všeho je tak chtěl donutit ke střelbě, k takzvané "sebevraždě policistou" (suicide by cop), kdy chce pachatel zemřít rukou policisty.
     "On křičel, že je zabije. To už tam byli asi čtyři policajti, všichni na něj mířili a strašně řvali, že budou střílet. Pak se jakoby zlomil, zahodil ty nože, oni na něj naskákali, spoutali ho a pak u něj našli další nože," popsala nám svědkyně.     
     Hrozbu zbraněmi potvrdila i mluvčí policie: "Vzhledem ke krajně nebezpečné situaci využili policisté jejich oprávnění, a to hrozby namířenou střelnou zbraní a po opětovných výzvách, již následně se situací smířeného agresora zadrželi."

Vazba
 

      O případu informujeme až dnes, abychom nenarušili vyšetřování. Muže totiž nešlo po zadržení kvůli jeho těžké intoxikaci pervitinem vůbec vyslechnout.
     "Policejní komisař zahájil trestní stíhání 31letého muže z Rokycanska, kterého obvinil ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví. Takového jednání se muž dopustil i přesto, že byl v minulosti za výtržnictví soudním rozsudkem odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Policejní komisař podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí policie.

Video: KRIMI-PLZEŇ

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.