S téměř dvěma promile útočil ve vlaku

Opilec napadal cestující a pak dal průvodčímu hlavičku

čtvrtek 14. ledna 16:56 , aktualizace 16:57

Alkohol Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

     Policisté včera dopoledne vyjížděli k případu fyzického napadení, ke kterému došlo ve vagónu rychlíku jedoucího z Chebu na Prahu.
     "Silně podnapilý čtyřiačtyřicetiletý muž vulgárně pokřikoval a urážel při tom několik spolucestujících. Vulgárně se choval i vůči cestujícím, kteří jej upozornili na to, že nemá ničím zakrytá ústa a nos. Při následné kontrole jízdenek se celou situaci snažil vyřešit dvaačtyřicetiletý průvodčí, který se muže snažil uklidnit, podnapilý muž však svoji agresi zaměřil na něj, začal ho slovně urážet a následně na něj také fyzicky zaútočil," popsala tisková mluvčí policie.
      Průvodčí, který od útočníka dostal takzvanou hlavičku, celý incident oznámil na linku tísňového volání a tak na vlakovém nádraží ve Stříbře již na agresora čekala policejní hlídka. Muž i nadále slovně útočil na své okolí a na výzvu policistů, aby zanechal svého protiprávního jednání, nereagoval, naopak se s výhružkami snažil znovu fyzicky zaútočit na průvodčího. Policisté v útoku muži zabránili a za pomoci donucovacích prostředků jej zpacifikovali, zadrželi a následně jej převezli na oddělení k provedení potřebných úkonů.
     Při provedení dechové zkoušky přístroj naměřil hodnotu 1,91 promile alkoholu. Policisté ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení a agresorovi sdělí podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

     O tom, jak množství agresivních útoků pod vlivem alkoholu stoupá, jsme informovali již v článku:

Nepochopitelná zuřivost a agresivita lidí stoupá

Nepochopitelná zuřivost a agresivita lidí stoupá

14. 01. 2021, 12:01, aktualizace 14. 01. 2021, 12:11

Policisté řeší větší množství útoků agresivních opilců

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.