Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

S úmyslem upálit se zapálil cizí chatu

Doplňujeme podrobnosti k požáru v chatové oblasti u Velkého Boleveckého rybníku v Plzni

Autor: Jana Holá pátek 12. dubna 11:19 , aktualizace 11:27

Hasiči Sebevraždy Zadržení pachatele

     Včera jsme informovali o požáru v chatové oblasti u Velkého Boleveckého rybníku v Plzni a dnes již můžeme doplnit další podrobnosti i video. Do cizí chaty se zde vloupal osmatřicetiletý muž a poté jí zapálil, údajně s úmyslem se upálit.


     "Na místo požáru ihned vyjely naše hlídky. Nedaleko zapálené chaty se nacházel podezřelý muž, kterého policisté vyzvali k podání vysvětlení. Muž se následně k zapálení chaty přiznal a uvedl, že si objekt vybral náhodně a chtěl tímto způsobem ukončit svůj život. Dechová zkouška u něj ukázala pozitivní výsledek dvě promile alkoholu.
     Policisté z obvodního oddělení Plzeň 1 sdělili 
osmatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci," uvedla nám mluvčí policie s tím, že způsobená škoda se pohybuje v řádech statisíců korun.


Původní včera vydaný článek:

Požár chaty u Boleváku

     V noci ze středy na čtvrtek zhruba v půl jedné ráno vyjížděli hasiči ze stanice Košutka a dobrovolní hasiči z Bílé Hory do chatové oblasti u Velkého Boleveckého rybníku na oznámení o požáru chaty.

     "Požár zasáhl objekt téměř v plném rozsahu. Nasadili jsme dva útočné proudy a souběžně s hašením jsme prováděli průzkum, zda se uvnitř nenachází osoby. Jejich přítomnost se naštěstí nepotvrdila," popsal nám zásah mluvčí hasičů.

     Hasičům se v krátké době podařilo požár lokalizovat a uhasit.

     "Škoda byla odhadnuta na 500 tisíc korun. Příčinou se dnes budou zabývat vyšetřovatelé a Policie ČR," doplnil ještě mluvčí.

     "Policisté se případem požáru chaty zabývají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizi věci a nyní probíhají úkony trestního řízení," připojila vyjádření mluvčí policie.

Foto Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.