Foto

"Takhle zazdít vrata sanitce může jen úplný játro," komentoval svědek

Bezohledný řidič zablokoval sanitku záchranářům zasahujícím u ženy v bezvědomí

10. října 2018 10:20 , aktualizace 10:23

Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Obrovskou dávku bezohlednosti a hlouposti předvedl včera před sedmou hodinou večer řidič automobilu v Mariánských lázních u vlakového nádraží. 
     Záchranáři vyjeli na nádraží na pomoc starší ženě, která byla v bezvědomí. Sanitní vůz zaparkovali před budovou a s veškerým zdravotnickým vybavením v rukách běželi na pomoc ženě. Když se ale vraceli do sanitky pro nosítka, zjistili, že bezohledný řidič zcela nepochopitelně zaparkoval jen několik centimetrů za sanitním vozem a tím zcela znemožnil otevření zadních dveří a vyndání nosítek.
     Záchranáři tak museli z místa vyjet, a až poté se mohli do svého vozu dostat. Dle námi osloveného záchranáře se to laikovi může zdát jako maličkost, ale lidé si neuvědomují, že i takovéto zdržení může život pacienta ohrozit. Řidič nemá pouze funkci řidiče, sám je samozřejmě také záchranář, takže musel svou činnost u pacienta zastavit a jít přeparkovat.

     "Šel jsem kolem zrovna, když se tam záchranář rozčiloval a koukal, jestli není řidič někde kolem. Chápu, že byl naštvaný, takhle zazdít vrata sanitce může jen úplný játro," popsal nám muž, který nás na případ upozornil.

Foto čtenář

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.