Se dvěma promile ujížděl policistům na kradeném motocyklu

O útěk se muž snažil i poté, co naboural do zaparkovaného auta

2. prosince 2019 21:00 , aktualizace 21:00

Alkohol Nehody Zadržení pachatele

     V pátek 29. listopadu dopoledne stavěla policejní hlídka v Plané v Tepelské ulici řidiče motocyklu Jawa, který však na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě do Smetanovy ulice, kde začal ujíždět hlídce, která za ním služebním vozidlem vyjela.
     V době, kdy motocyklista projížděl kolem zaparkovaného automobilu s přívěsným vozíkem, nezvládl řízení a narazil levou stranou do boku přívěsu a následně i do zaparkovaného vozidla. V důsledku toho ztratil rovnováhu, spadl i s motocyklem na zem. Po pádu začal řidič z místa utíkat, policisté prchajícího muže v krátké době dostihli a za pomoci hmatů a chvatů ho zpacifikovali.
     "Dvaatřicetiletý motocyklista se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivní s výsledkem 2,0 promile," uvedla tisková mluvčí policie.   
     Vzhledem k tomu, že se muž při havárii zranil, přivolali policisté na místo záchrannou službu, která jej převezla k dalšímu vyšetření a odběru krve do nemocnice.
     V průběhu toho policisté zjistili, že motocykl, se kterým opilec havaroval, byl odcizen v předchozích dnech v obci Svahy, k čemuž se muž přiznal s tím, že motocykl tři dny neoprávněně užíval. Po ošetření byl proto převezen na policejní oddělení k provedení dalších úkonů.
     "Plánští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, nehodou motocyklu se dále zabývají tachovští dopravní policisté," dodala mluvčí policie.

     Nejedná se o ojedinělý případ, kdy motocyklista při ujíždění policii havaroval. V srpnu jsme například zveřejnili video, kdy se recidivista zřejmě pod vlivem drog lekl policejní sirény tak, že spadl z motorky.

Motorkáře vyděsila policejní siréna natolik, že havaroval

Motorkáře vyděsila policejní siréna natolik, že havaroval

03. 08. 2019, 00:55, aktualizace 03. 08. 2019, 11:11

Muž měl platný zákaz řízení a test na drogy raději odmítl

Foto ilustrační 

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!