Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Táto, já už nemám strach" napsal a spáchal sebevraždu

Otec zemřelého mladého muže by se chtěl veřejně vyjádřit k tragédii, která jeho rodinu potkala

8. prosince 2023 19:54 , aktualizace 20:15

Sebevraždy


     O pondělní tragické události, během které před devátou hodinou večer na železniční trati č. 191 ve Šťáhlavech, konkrétně na pěším přechodu trati mezi Šťáhlavy a Šťáhlavicemi zemřel mladý muž, jsme vás již samozřejmě informovali. Po vydání článku nás ale kontaktoval otec zesnulého mladého muže s prosbou, že by se chtěl k úmrtí syna Lukáše veřejně vyjádřit. 

     Lukáš byl osudný večer zřejmě na cestě k otci, který bydlí kousek za Plzní. Byli spolu v kontaktu prakticky denně po telefonu, ale kvůli nepříznivému počasí tentokrát nemohl pro syna do Plzně zajet. Místo, které si Lukáš zvolil k odchodu ze života, prý dobře znal.

     Lukáš na místě nechal i dva dopisy na rozloučenou, které byly nalezeny v batohu opřeném u železničního přechodu, kde své smutné rozhodnutí realizoval. Jeden byl nadepsán "Táta" s telefonním číslem a druhý byl adresován Lukášově bývalé přítelkyni.

     "Celou naši rodinu provází obrovská smůla. Když byl Lukáš malý, byl se svou sestrou svědkem mých depresí a užívání alkoholu, které přišly v devadesátých letech, protože mi krachlo podnikání a já se hodně zadlužil.
     Moje žena se se mnou rozvedla a obě děti pak bydlely s ní. Lukáš byl moc hodný a chytrý kluk, studoval vysokou školu, ale i on začínal mít dluhy. Pak mu kvůli komplikacím při operaci žlučníku před čtyřmi roky máma umřela a Lukáš skončil se školou, protože měl strach, že se ještě víc zadluží.
     Měl dlouholetou přítelkyni, ale s tou se nedávno rozešel a hrozně se bál, že bude na Vánoce sám,"
 popsal nám situaci v rodině Lukášův otec s tím, že v dopise na rozloučenou Lukáš o svých trápeních jasně píše a přiznává, jak moc se styděl o nich mluvit víc.

      "Lukáš v dopise na rozloučenou také napsal, že měl problémy s nalezením vhodné práce, těžce nesl nedávný rozchod i smrt maminky a nakonec zmínil i ty dluhy, že jde o necelých 200 tisíc, které sice splácí, ale nezvládá to," doplnil ještě zdrcený muž.

     "Chtěl bych tímto zveřejněním naší obrovské rodinné tragédie upozornit na to, že je nutné, aby si lidé všímali svého okolí a komunikovali se členy své rodiny. Já věděl, že můj syn má nějaké trápení, a že jsou to i dluhy, ale nemluvili jsme o tom.
     Já bohužel netušil, že je to 
pro něj až takhle těžké. Vědět to, tak bych mu nějak pomohl, sice nevím jak, ale pomohl bych mu!
     Pokud tohle čtete, ještě jednou vás všechny nabádám, mluvte se svými příbuznými, zajímejte se o ně a starejte se o ně.
     Lidé nejsou nemocní, dnešní doba je nemocná,"
zakončil zdrcený otec s tím, že poslední slova, která Lukáš v dopise napsal, byla: "Táto, já už nemám strach."


     Původní článek této tragické události:

Odložil batůžek a vstoupil přímo před přijíždějící vlak

    V noci na dnešek před devátou hodinou došlo na železniční trati č. 191 ve Šťáhlavech, konkrétně na pěším přechodu trati mezi Šťáhlavy a Šťáhlavicemi, ke sražení mladého muže vlakem Os 8954 jedoucím z Nepomuku na Plzeň. 

   Na místo samozřejmě okamžitě po oznámení události vyjely všechny záchranné složky, bohužel ale muž utrpěl devastující zranění a lékař záchranné služby tak mohl již jen konstatovat jeho smrt.

     Hasiči pomohli z vlaku třinácti cestujícím, pro které byl vypraven autobus náhradní dopravy. Policisté uzavřeli prostor, kde k tragické události došlo, na místo byl povolán koroner k ohledání těla, výjezd kriminální policie a drážní inspekce. 

    Provoz na trati mezi Šťáhlavy a Starým Plzencem byl přerušen a byla zavedena náhradní autobusová doprava.

    Policisté nám doplnili, že zemřelým byl muž narozený v roce 1991 a vše s největší pravděpodobností ukazuje, že šlo o sebevraždu. Muž přišel k přechodu přes trať, odložil zde svůj batůžek, který opřel o zábradlí, a vstoupil přímo před přijíždějící vlak.