Šel si pro dluh, teď mu hrozí až deset let

Zbil muže a odnesl si cigarety za 18 tisíc

22. listopadu 2017 12:03 , aktualizace 13:37

Loupež Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Lidé stále zapomínají, že není možno za použití násilí nebo pod pohrůžkou jeho použití komukoli cokoli vzít, i když si myslí, že jim to dotyčný například dluží. Zákon totiž takové jednání nazývá loupež:

Loupež § 173 - Kdo proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.

Typickou ukázkou je tento případ.

     V polovině září vstoupil do prodejny na tržišti v příhraničí s Německem muž, který požadoval po majiteli splátku údajného dluhu. Poté co byl odmítnut, zdůraznil svojí výzvu ke splátce dluhu tím, že prodejce fyzicky napadl a několikrát ho udeřil pěstí do hlavy a těla. Z prodejny mu poté vzal jako náhradu za splátku krabici s kartóny cigaret různých značek. Prodejce se ho snažil zadržet, avšak byl znovu fyzicky napaden a s utrženými zraněním poté musel vyhledat lékařské ošetření.
     „Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, kterého se měl dopustit v prodejně na sedmapadesátiletém muži. Tomu byla na odcizených cigaretách způsobena škoda kolem 18 tisíc korun. Za loupež tak obviněnému cizinci hrozí trest odnětí svobody na dva roky až 10 let,“ uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.