Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

„Blbý! Blbý! Prase jedno blbý!“

Po strážnících tentokrát prasátka prověřila fyzickou připravenost hasičů

úterý 16. ledna 12:14 , aktualizace 17:03

Hasiči Městská policie Zvířata


     O mrštnosti a vysoké inteligenci selátek domácího prasete se včera přesvědčili hasiči v Tlučné, když vyjeli pomoct s odchycením dvou uprchlých.


     "Že je sele prasete domácího nevyzpytatelný protivník jsme se přesvědčili na vlastní kůži včera v Tlučné. Dvě selata odpoledne utekla majiteli a vydala se na výlet po obci. Jedno se podařilo odchytit vcelku rychle. Druhé, které se nacházelo o několik zahrad dál, už bylo tvrdším oříškem. Nejen, že prokázalo solidní rychlost, ale také inteligenci a sílu. A tak si nás povodilo z jedné zahrady na druhou a zpět," popsali sami hasiči náročný výjezd, který ale nakonec skončil úspěchem.

     "I tohoto prcka se nám s vypětím sil podařilo odchytit a umístit do kotce k ochotnému sousedovi, u něhož si majitel mohl následně čuníky vyzvednout. Děkujeme prasátkům za prověření naší fyzické zdatnosti, slibujeme, že budeme trénovat ještě usilovněji," doplnili se smíchem hasiči.


      O podobném případu, kdy prasátko poněkud potrápilo pro změnu plzeňské strážníky jsme již informovali v článku z 15. prosince 2021. Strážníci sice lovili jen jedno prasátko, ale lov jim značně ztěžoval bahnitý terén:

„Blbý! Blbý! Prase jedno blbý!“ 

     O velice těžké práci strážníků ze skupiny pro odchyt zvířat jsme již informovali mnohokrát a nyní přinášíme další příklad jejich nelehké služby.

     Tito strážníci společně s kolegy z Doubravky ve středu 15. prosince 2021 kolem poledne vyjížděli k Tescu na Rokycanské třídě, kde muž venčící psa nahlásil, že potkal potulujícího se divočáka.


     Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se nejedná o divoké prase, ale o samici vietnamského prasete, která zřejmě dírou v plotě utekla z nedaleké zahrady. Protože se ale zvíře pohybovalo blízko frekventované silnice, kde mu hrozilo velké nebezpečí a také by mohlo způsobit dopravní nehodu, museli strážníci situaci nějak vyřešit. Majitele zvířete se nepodařilo kontaktovat, takže muselo být přistoupeno k odchytu.

     Strážníci se prase pokoušeli chytit pomocí sítě i odchytové tyče, zvířeti se ale zřejmě výlet zalíbil, takže příliš nespolupracovalo a snažilo se všemi způsoby utéct. Po několika neúspěšných pokusech strážníci přišli s nápadem, že když se prasátko nedá chytit, mohlo by se nechat zahnat domů.
     Strážníci proto vysadili vrátka zahrady, praseti nadběhli a opatrným koordinovaným postupem ho postupně zatlačovali k nim. Prase se sice ještě několikrát pokusilo prorazit z obklíčení, ale nakonec prchlo jediným směrem, který mu zbyl, tedy domů.

     Strážníci uzavřeli vrátka, provizorně opravili díru, kterou dle všeho prase ze zahrady uteklo, a vydali se sehnat majitele, aby ho o situaci informovali.


 


Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.