Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Seniorku zachránil pozorný soused

K bezmocné stařence museli strážníci po žebříku oknem

14. listopadu 2022 13:27 , aktualizace 13:32

Městská policie

     V sobotu 12. listopadu večer se na tísňovou linku Městské policie Plzeň obrátil mladý obyvatel bytového somu na Slovanech.
     "Muž na linku městské policie nahlásil, že v bytě starší ženy se od ranních hodin svítí a žena nereaguje na zvonění na domovní zvonek ani klepání na dveře," uvedla tisková mluvčí městské policie.
     Strážníci se na místě spojili s oznamovatelem, který se ještě před jejich příjezdem pokusil přes okno nahlédnout dovnitř a projevil důvodnou obavu, že žena leží na podlaze. Z bytu se tou dobou ozvalo i slabé, ale naléhavé volání o pomoc.

     Dostat se do bytu však nebylo jednoduché, uzamčené vstupní dveře se totiž ani pomocí speciálního nářadí, kterým jsou strážníci vybaveni, nepodařilo otevřít a bylo proto třeba zvolit jinou alternativu. "Strážník nejprve vystoupal za pomoci teleskopického žebříku k oknu. Když uviděl na podlaze u postele bezmocně ležící ženu, snažící se volat o pomoc, okamžitě začal jednat. S pomocí náčiní pro otevírání oken z venkovní strany okno bez poškození otevřel a vstoupil dovnitř," popsala mluvčí strážníků s tím, že osmaosmdesátiletá seniorka působila zmateným dojmem, vůbec nevěděla, kde je, ani co se jí stalo a stěžovala si na bolest páteře, kvůli níž se nemohla pohnout.

      Strážníci ženě poskytli nezbytnou první pomoc, přikryli ji dekou, aby neprochladla, a zavolali zdravotnickou záchrannou službu. Než záchranáři dorazili na místo a převzali si ženu do své péče, strážníci se o ni starali, přičemž o celé události telefonicky vyrozuměli seniorčina syna.

Foto MP


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!