Foto Video

Sexuální deviant z nádraží byl ztotožněn

Podezřelého mladíka na základě článku poznali a zajistili strážníci

středa 23. listopadu 14:32 , aktualizace 14:47

Městská policie Sexuální deviant Zadržení pachatele

     V pondělí jsme informovali o případech sexuálního obtěžování na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni, jejichž videozáznamy začaly kolovat na sociálních sítích. Po zveřejnění článku se přihlásili první svědci i poškozené dívky, takže policisté mohli zahájit šetření tohoto případu.
     Včera odpoledne se pak na základě našeho článku podařilo muže z videozáznamů zajistit.

     "Strážníci ze stanice Územně strážní služby na základě místní a osobní znalosti poznali na zveřejněných fotografiích v článku možného podezřelého z protiprávního jednání na Hlavním vlakovém nádraží Plzeň. Podezřelého později objevili během hlídkové činnosti v Šumavské ulici poblíž vlakového nádraží a bez použití donucovacích prostředků jej zajistili a předali Policistům ČR, kteří případ šetří," uvedla tisková mluvčí strážníků.      

     "Na základě výborné spolupráce plzeňských městských strážníků s Policií České republiky již policisté obvodního oddělení Plzeň-střed znají totožnost muže, který se měl v posledních dnech dopouštět protiprávního jednání na ženách v prostoru eskalátorů na vlakovém nádraží v Plzni. Muž ve věku 22 let je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití Hrubé jednání, kterého se měl dopustit na místě veřejnosti přístupném," doplnila tisková mluvčí policie s tím, že policisté se případem i nadále zabývají. Je tak možné, že na základě výpovědí dalších obtěžovaných žen a svědků bude případ později překvalifikován.

Původní článek:

     Na sociálních sítích začalo v posledních dnech kolovat video zachycující podle jeho autora sexuální obtěžování dívek na Hlavním vlakovém nádraží Plzeň. Video zachycuje mladíka, který v minimálně třech případech zezadu osahává dívky jedoucí před ním na eskalátorech.


     Na naši redakci se obrátilo několik čtenářek s dotazem, zda policie tyto případy řeší a zda již byl tento sexuální deviant dopaden.
     My jsme se samozřejmě na tento případ zeptali tiskové mluvčí policie. "Dva podobné případy jsme evidovali v září letošního roku a bohužel ani v jednom z nich se nepodařilo pachatele identifikovat. Oba případy byly k dalšímu projednání předány správnímu orgánu," uvedla nám s tím, že v posledních dnech zatím nikdo policii takový nový případ neoznámil.

     "Pokud se někdo stal obětí tohoto protiprávního jednání nebo byl jeho svědkem, měl by se obrátit na kterékoli oddělení policie nebo na tísňovou linku 158," doplnila mluvčí policie s tím, že přihlásit by se samozřejmě měl i autor videa.


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.