Video

Smrt při nakládce v pivovaru - případ byl nyní odložen

Muže rozmačkal vysokozdvižný vozík - řidička vysokozdvižného vozíku je nevinná

středa 21. července 16:34 , aktualizace 17:55

Nehody Smrt

     Před koncem roku 2020 jsme informovali o tragické nehodě, ke které došlo v pátek 18. prosince ráno v Plzeňském Prazdroji. Do kamionu za pomoci vysokozdvižného vozíku nakládala žena palety s přepravkami piva, přehlédla dvaačtyřicetiletého řidiče kamionu, namáčkla ho ke korbě a prakticky rozdrtila, čímž došlo k jeho fatálním zraněním. 
     Na místo samozřejmě okamžitě vyrazily všechny záchranné složky. Muž utrpěl mimo jiné velmi vážná poranění pánve i horní poloviny těla a v kritickém stavu ho záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň. Během cesty se však jeho stav ještě zhoršil a musela proběhnout i resuscitace. Bohužel přes veškerou snahu záchranářů i následně lékařů muž v nemocnici svým závažným zraněním podlehl. Vyšetřování na místě převzali kriminalisté, byla nařízena soudní pitva a vyžádány znalecké posudky. 


Řidička vysokozdvižného vozíku je nevinná

     Právě na základě vypracovaných znaleckých posudků, vyhodnocení kamerových záznamů, i s ohledem na bezpečnostní předpisy policie v těchto dnech celou věc odložila. Bylo prokázáno, že muž porušil bezpečnostní předpisy, protože se pohyboval v prostoru nakládky a vykládky a řidička vysokozdvižného vozíku ho nemohla vidět.