Foto

Smrt zabránila vařiče drog potrestat

Trestní stíhání muže, který způsobil výbuch v domě, bylo zastaveno

28. srpna 2020 09:58 , aktualizace 17:00

Drogy Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Loni jsme informovali o požáru, ke kterému došlo 8. dubna těsně před osmou hodinou večer v podkroví rodinného domu ve Velkém Rybníku, předměstí Horažďovic, kde při výrobě pervitinu došlo nejprve k výbuchu a následně požáru. Dům byl při události skoro celý prakticky zničen, střecha shořela a dokonce byly staticky poškozeny i stěny. Způsobená škoda tak dosáhla přibližně jednoho a půl milionu korun.
     Policie na místě zajistila ohněm zničenou varnu i podezřelého sedmapadesátiletého muže z Klatov, který se k výrobě pervitinu přiznal. Muž mimo jiné uvedl, že ve varně nechal zapnutý vařič a následně došlo k explozi chemikálií, při které naštěstí nikdo, mimo tohoto muže, nebyl zraněn.
     Muž byl obviněn z přečinu nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, ale jeho trestní stíhání bylo nyní zastaveno. Důvodem je úmrtí obviněného, ke kterému došlo minulý měsíc.

Foto: HZS, PČR


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.