Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Tragická dopravní nehoda - jeden mrtvý, čtyři zranění

Střet dvou osobních vozů s nákladním si vyžádal jeden lidský život, zásah na místě v tuto chvíli stále ještě probíhá

Autor: Petr Novák pondělí 13. května 17:02 , aktualizace 17:23

Doprava Nehody Smrt


     Dnes před třetí hodinou odpoledne došlo na silnici I/6 nedaleko Žlutic k velmi vážné dopravní nehodě, během které se střetly dva osobní a jeden nákladní automobil.

     Z místa bylo hlášeno vážné zranění více osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byly povolány dokonce dva vrtulníky letecké záchranné služby, jeden z letiště v Líních a druhý z Prahy.

     Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali několik zraněných. 

     Podle záchranářů jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem, i přes okamžitou resuscitaci se ji bohužel nepodařilo zachránit. Dalšího člověka s těžkými poraněními transportovala Letecká záchranná služba do Fakultní nemocnice v Plzni, tři lidé s lehkými až středně těžkými zraněními putovali sanitkami do Karlovarské krajské nemocnice.
     Na místě zasahovalo pět posádek zdravotnických záchranářů, dva vrtulníky leteckých záchranářů, tři jednotky hasiči a policisté.

     "Při vážné dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem osmatřicetiletý řidič. Silnice číslo I/6 u obce Čichalov na Karlovarsku je v současné době zcela neprůjezdná, policisté na místě řídí dopravu," doplnil nám tiskový mluvčí policie s tím, že šetření okolností tragické nehody v tuto chvíli probíhá a další informace budou doplněny později.

     Silnice bude dle všeho uzavřena až do večerních hodin, objízdná trasa z Karlových Varů na Prahu je vedena pro nákladní dopravu přes Žlutice a pro osobní dopravu přes Vahaneč a Verušičky, v opačném směru je doprava odkláněna přes Chýši.


Jedná se již o třetí smrtelnou nehodu v Karlovarském kraji během pouhého týdne, o dvou předchozích jsme informovali v článcích:

Hromadnou nehodu nepřežil jeden muž, dalšího z místa transportovali letecky ve vážném stavu

     V pondělí 6. května po půl třetí odpoledne došlo na silnici I/6 u Andělské hory k tragické dopravní nehodě, během které se střetl kamion a tři osobní vozy. Kamion po střetu skončil mimo vozovku a jedno z osobních aut se převrátilo na bok.

     Vzhledem k tomu, že z místa bylo hlášeno zranění a zaklínění několika osob, na místo vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale letěl i vrtulník letecké záchranné služby.

     Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zahájili vyprošťování zaklíněných. "Ve dvou osobních vozech byly zaklíněné osoby, které jsme museli vyprostit za použití hydraulických nástrojů," popsal tiskový mluvčí hasičů.

     Dva lidé z nehody vyvázli bez zranění, dva zraněné si do péče převzali záchranáři. "Na místě jsme si převzali dvě osoby, muž ve věku 60 let byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni s vážným zraněním. Druhého muže s lehkým zraněním jsme transportovali do nemocnice v Karlových Varech," uvedl mluvčí záchranářů.

     Bohužel, poslední účastník nehody utrpěl natolik vážná zranění, že mu již nebylo pomoci. "Při dopravní nehodě zemřel třiasedmdesátiletý muž, jehož zranění byla neslučitelná se životem," doplnil mluvčí policie.

     "Na místo byli vyslání hasiči z pěti jednotek, ve dvou vozidlech zůstali po nehodě zaklínění řidiči. Hasiči museli pro jejich vyproštění použít hydraulické nástroje. Pro jednoho zraněného zajistili hasiči přímo u místa havárie prostor pro přistání záchranářského vrtulníku a po vyproštění asistovali při jeho transportu. Příčinu havárie vyšetřuje policie, po ukončení vyšetřování bylo možné vyprostit samotná vozidla. Z nákladního auta uniklo větší množství pohonných hmot, na místo tak byli zavolání i zástupci odboru životního prostředí. Zásah byl ukončení po třetí hodině v noci, kdy bylo možné opět obnovit na vozovce provoz," doplnil tiskový mluvčí hasičů.Opilý mladík za volantem vozu si zabil spolujezdce - oba byli Ukrajinci

     V noci na pondělí 7. května kolem jedenácté hodiny došlo v Jáchymovské ulici v Karlových Varech k velice vážné dopravní nehodě, během které osobní vůz Škoda doslova přeletěl svodidla a skončil ve svahu.
     Z místa bylo hlášeno vážné zranění dvou osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. 

     Jako první dorazili policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary - Rybáře, kteří u jednadvacetiletého spolujezdce v bezvědomí ihned zahájili resuscitaci, k policistům se přidali i hasiči a společně pokračovali až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby. 

     Bohužel se ale ukázalo, že mladý muž utrpěl rozsáhlá zranění neslučitelná se životem, takže mu již nebylo možno nijak pomoci a lékař tak mohl již jen konstatovat jeho smrt.
     Druhý mladý muž, který vozidlo řídil, vyvázl prakticky bez zranění a oba byli Ukrajinci.

     "Záchranáři pokračovali v zahájené nepřímé srdeční masáži, bohužel ale pro rozsáhlá zranění se u muže obnovit životní funkce nepodařilo," potvrdil nám mluvčí záchranářů.

     "Hasiči z karlovarské stanice po příjezdu na místo události zahájili společně s kolegy policisty oživovací pokusy, ve kterých pokračovali i po příjezdu posádky záchranné služby do doby, než lékař konstatoval, že osobě již není možné pomoct. Hasiči následně zajistili místo nehody, provoz byl po dobu záchranných prací a následného vyšetřování nehody ze strany policie zcela uzavřený," uvedl mluvčí hasičů.

     Jak k nehodě došlo nám pak popsal mluvčí policie: "Jednadvacetiletý řidič vozidla značky Škoda jedoucí Jáchymovskou ulicí při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost a s vozidlem dostal smyk. Následně narazil do betonových svodidel, které prorazil a poté ještě narazil do svahu."

     Ukázalo se, že jednou z příčin nehody byla i řidičova silná opilost. "Policisté u jednadvacetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,03 promile. Karlovarští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil mluvčí policie s tím, že přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření kriminalistů.

Foto PČR, HZS