Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Tuning" sraz v Plzni - policisté a strážníci museli řešit více než sto přestupků

Osm řidičů přišlo o techničák, jeden o registrační značky a čtyři o řidičák

Autor: Karel Aleš pondělí 8. dubna 16:12 , aktualizace 17:18

Doprava Městská policie Policie

Partner článku – www.rb.cz


     Na poklidný průběh sobotního tuning srazu v Plzni dohlíželo několik desítek policistů a strážníků. Řešit museli více než sto přestupků v dopravě, nevyhovující technické stavy vozidel, jednomu řidiči museli odebrat registrační značky kvůli nezaplaceným pokutám a čtyři muži přišli o řidičák. 

Vyjádření Policie ČR

     "Akce začala v sobotu okolo 18. hodiny příjezdem prvních účastníků na parkoviště před nákupním centrem v Černicích. Na podobných setkáních v minulosti často docházelo k porušování zákona, a tak byl ze strany policie nasazen dostatečný počet sil a prostředků.
     Policisté se zaměřovali především na bezpečnost a plynulost silničního provozu i na zajištění veřejného pořádku.

     Sraz se ani tentokrát bohužel neobešel bez protiprávního jednání a policisté kromě běžných pokut řešili i omezení technické způsobilosti vozidel. Sedmi řidičům byla ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu omezena technická způsobilost vozidla na dobu 30 dní, protože na vozidlech byly zjištěny vážné závady. Jednalo se například o nesprávné rozměry pneumatik, příliš zatmavená skla či neschválené díly pro provoz jako spojlery, výfuky, podsvícený podvozek a podobně. Tito řidiči musí závady odstranit a projít prohlídkou ve stranici technické kontroly. Až poté bude technická způsobilost vozu obnovena.
     U jednoho řidiče pak došlo k omezení technické způsobilosti z důvodu nesplnění limitů při mobilním měření emisí.

     Odhaleno bylo i šest řidičů, kteří neměli uhrazené pokuty za své předchozí přestupky v celkové výši 55 600 korun. Většina z nich dlužné částky na místě zaplatila, nicméně jeden řidič nebyl schopen svůj dluh na místě uhradit. Tomu tak policisté museli zadržet registrační značky od vozidla a dostane je zpět až po zaplacení celé částky.

     Při měření rychlosti bylo zjištěno několik desítek porušení nejvyšší dovolené rychlosti a ve třech případech bylo překročení tak výrazné, že řidičům byl na místě zadržen řidičský průkaz. Dalšími prohřešky byl například nesprávný způsob předjíždění, nesprávný způsob jízdy, nepoužití bezpečnostních pásů nebo držení mobilního telefonu za jízdy," popsala nám podrobně akci tisková mluvčí policie.

     "Strážníci ve spolupráci s policisty pečlivě průběh akce monitorovali. Při akci strážníci zjistili přes tři desítky dopravních přestupků, například jeden z motoristů se řítil Nepomuckou ulicí rychlostí 97 kilometrů v hodině. Dopravní přestupek s ním dořeší správní orgán," doplnila mluvčí městské policie.

Foto čtenáři

www.rb.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 4 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!