Sprejer nastříkal 21 tagů, škoda je 40.000 a věk dopadeného všechny šokoval

Policisté zajistili sprejera a jeho věk všechny značně překvapil - je mu teprve 11 let

7. července 2018 16:45 , aktualizace 16:59

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

      V pátek 15. června přijali policisté oznámení o tom, že v obci Nahošice, což je část obce Blížejov v okrese Domažlice, neznámý pachatel předchozího dne ve večerních hodinách posprejoval černou barvou fasádu několika domů, zděné a plechové ploty, most, kontejnery na tříděný odpad a dopravní značky.
     "Pachatel celkem vytvořil jednadvacet nápisů na těchto objektech a škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Policisté zajistili kriminalistické stopy, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli začali pátrat," uvedla mluvčí policistů.
     Díky výbornému a intenzivnímu šetření policisté brzy získali informace, které je vedly k natipovanému pachateli, že to je ale on, se zpočátku nikomu nechtělo věřit. Vše totiž ukazovalo, že tuto trestnou činnosti má na svědomí chlapec ve věku 11 let.
     Policisté si nakonec pro chlapce došli, ten se přiznal a uvedl, že graffiti se mu hrozně líbí a že si uvědomuje, že sprejování vulgárních nápisů je něco špatného, ale že ho to lákalo.
     Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o osobu nezletilou, bude případ policií odložen. Bude však dále řešen u soudu pro mládež.

Foto: Ilustrační

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!