Foto

Stovky tablet extáze si objednával poštou

Mladý Plzeňan skončil ve vazbě, hrozí mu až pětiletý trest

21. května 2019 09:48 , aktualizace 10:38

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Avalon Wellness

     V březnu se mladý muž rozhodl trochu si přivydělat a přes specializované internetové stránky si z Nizozemí objednal zásilku tablet extáze. Tato zásilka, obsahující 262 tablet ve tvaru „Y“ světle červené barvy o celkové hmotnosti 112,32 gramu, však byla v průběhu cesty při dopravní kontrole odhalena a zajištěna. 
     "Jak se následně ukázalo při odborném rozboru, obsahem přepravované zásilky byla psychotropní a návyková látka - MDMA - extáze," uvedla tisková mluvčí policie.
     Díky výborné spolupráci německých a českých celníků doputovala zásilka na cílenou adresu a specialisté protidrogového útvaru Generálního ředitelství cel se případu začali intenzivně věnovat a prověřovat zjištěné skutečnosti. Díky tomu se v květnu podařilo prokázat, že se nejedná o ojedinělou zásilku. Celníci totiž odhalili a zajistili další poštovní zásilku, kterou si muž objednal stejným způsobem, a která na jeho adresu doputovala tentokrát z Francie.
    "Obsahem druhé zajištěné zásilky bylo 111 kusů tablet ve tvaru granátu zelené barvy o celkové hmotnosti 51,80 gramu, v nichž byla prokázána psychotropní a návyková látka – MDMA – extáze. Na základě tohoto zjištění byl 26letý Plzeňan příslušníky Generálního ředitelství cel zadržen," doplnila mluvčí policie.
     V rámci trestního řízení byla u podezřelého na základě soudního příkazu provedena domovní prohlídka rodinného domu na Domažlicku, při které byla zajištěna v různých obalech také sušina marihuany. Po domovní prohlídce si plzeňští kriminalisté případ z rukou příslušníků Generálního ředitelství cel převzali a muže v úterý 14. května obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.
     Policejní komisařka pak podala podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny muži v pravomocném rozhodnutí hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

     O velice podobném případu, kdy celníci zasahovali na jedné z plzeňských ubytoven, jsme informovali nedávno v článku:

Protidrogoví specialisté celníků zatýkali na ubytovně

Protidrogoví specialisté celníků zatýkali na ubytovně

12. 03. 2019, 20:45, aktualizace 13. 03. 2019, 09:58

V Plzni právě proběhla realizace případu mezinárodního pašování drog

Foto: PČR

 
Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.