Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V útulku skončila nalezená korela i pes zraněného muže

Mezi povinnosti strážníků městské policie patří i pomoc zvířatům v nouzi

úterý 2. ledna 17:06 , aktualizace 19:25

Alkohol Městská policie Zvířata

Partner článku – Za oponou


     Kromě obvyklých problémů s opilými lidmi či pyrotechnikou na Nový rok museli strážníci včera řešit i dvě zvířata, o která bylo nutné se postarat.

     Prvním z nich byl nezvaný ptačí host v domě na Denisově nábřeží v Plzni.
     "K události vyjela hlídka strážníků z odchytové skupiny, která se na okamžik musela vžít do role lovce, neboť korelu poletující nad schodištěm odlovila do odchytového podběráku," popsala nám mluvčí městské policie s tím, že chovatel, jemuž korela uletěla, si ji může vyzvednout v útulku v Daimlerově ulici.

      Strážníci se později museli postarat i o psa muže, ke kterému vyjížděli v podvečer do Cínové ulice.
      "Jednapadesátiletý muž ovlivněný alkoholem nemohl sám vstát kvůli urputné bolesti kolene. Strážníci jej opatrně zvedli a usadili na deku ze služebního vozidla, aby neprochladl. Zároveň u něj zkontrolovali rozsah zranění po pádu na zem a dokud nedorazila strážníky přivolaná záchranná služba, udržovali s ním kontakt a monitorovali jeho vitální funkce," uvedla mluvčí městské policie s tím, že kolem muže pobíhal středně velký černý pes a pochopitelně se o svého páníčka velmi obával.
     Zatímco se záchranáři postarali o zraněného muže a transportovali ho k vyšetření do nemocnice, strážníci psa umístili do útulku, kde si ho muž po propuštění z nemocnice vyzvedne.

Foto MP

Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.