Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Noční služba se strážníkem Tomášem

Pojďte se společně s námi podívat, jak probíhá jedna obyčejná služba strážníka Městské policie Plzeň

15. prosince 2023 18:21 , aktualizace 18:28

Městská policie


     Náš nedávno zveřejněný článek o práci strážníků městské policie Jeden den hlídky strážníků zaujal velké množství čtenářů a proto bychom vám rádi ukázali, jak směna strážníka může vypadat podrobněji.
     Na průběh jedné noční služby jsme se zeptali Tomáše z oddělení Městské policie Plzeň Lochotín.

Jak služba začíná?

     "Po příchodu do práce nás čekají standardní úkoly, převléknout se, vybavit se prostředky do práce, nafasovat zbraň, splnit potřebnou administrativu a jde se na věc. Nikdy nevíme, co nás ten večer čeká, jaké oznámení se ozve z vysílačky, nebo kdo nás bude právě potřebovat.
      V průběhu směny se řídíme takzvaným „plánováním“ které nám určuje, kde a jak se máme pohybovat a zadává nám úkoly v průběhu jednotlivých služeb. Kontrolujeme objekty, riziková místa a oblasti a vyřizujeme oznámení na lince 156,"
popsal nám Tomáš.


A pak tedy do terénu?

     "Po opuštění služebny jsme se vydali na kontrolu osob bez domova, tuto činnost jsme měli v plánu ještě několikrát za noc.
     Pak se rozeznělo oznámení pro naší hlídku, a to v podobě nahlášení rvačky dvou osob na zastávce MHD. Vyrazili jsme na místo, byli jsme tam do dvou minut, ale oznámení se nakonec ukázalo jako plané.
     Pokračovali jsme v práci a o několik chvilek později jsme našli při kontrolní činnosti podchlazeného a silně opilého muže, který se choulil poblíž plotu parkoviště u obchodního centra. Venku byla dost zima a promrzlý muž téměř nereagoval na jakýkoli podnět a třásl se chladem. Na místo jsme přivolali záchrannou službu, která dotyčného transportovala do nemocnice,"
uvedl Tomáš.

A musím se zeptat, hodně lidí, kteří tuto práci neznají, si myslí, že jen nasazujete botičky, tak kolik botiček si za tuto službu nasadil?

     (smích) "Žádnou. A pokud by ses zeptal, kolik jsem jich nasadil za poslední rok, tak také žádnou. Jednak už se prakticky nedávají a pak botičky nikdy nebyla moje práce."

Jak bys tuhle směnu v porovnání s ostatními zhodnotil?

     "Tahle noční směna byla poměrně klidná, ale i tak hlídky napříč městskou policií, které v tento den sloužily noční službu, vyřešily 14 oznámení a celkem evidovaly 87 vyřízených událostí," zakončil Tomáš. 


Pubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.